Dell, Intel Tabanlı Windows 10 Mobile Akıllı Telefon Yapacak

Dell, Intel Tabanlı Windows 10 Mobile Akıllı Telefon Yapacak

X86 Intel tabanlı Windows 10 Mobile bir akıllı telefon yapmaya hazırlanan Dell, bu cihazı 4GB RAM ile güçlendirecek.

Dell akıllı telefon pazarında asını neredeyse hiç duymadığımız, aslında bilgisayar üreticisi olan bir kuruluş. Bilgisayarları çok bilinse de mobil pazara şimdiye kadar agresif bir katılımda da bulunmamıştı. Ancak 2017’de akıllı telefon pazarının yeni üyelerinden biri olmaya aday.

Dell, Windows 10 Mobile akıllı telefonunu x86 Intel Core M, 4GB ve 8GB RAM ile güçlendirirken 128GB ve 256GB dahili belleği de kaportasının altına yerleştirmeyi düşünüyor.

Windows 10 evrensel platformu üzerinden tüm bu işletim sistemine ait cihazlarla bütünleşecek olan Dell Windows 10 mobile akıllı telefon, Continuum teknolojisi ile çalışacak.

Continuum nedir?

Continuum, Microsoft’un geliştirmiş olduğu bir platformlar üzerinde devam özelliği. İlk tanıtıldığında sadece Surface gibi cihazlarda bulunuyordu. Klavyenizi ekrandan çıkardığınız anda PC, otomatik olarak tablet moduna geçiyor ve her şeyi otomatik olarak tam ekrana ayarlıyordu. Bu noktada Dell’in yeni cihazı da tıpkı Surface cihazları yapabildiği bu özelliği taşıyacak. Bu noktada Dell Windows 10 işletim sistemi taşıyan tüm dizüstü, masaüstü ve tablet cihazlarla sıkıntısız iletişime geçecek.

Dell’in bu Intel x86 tabanlı cihazı ne zaman gün yüzüne çıkacak bilemiyoruz ancak 2017 sonbaharında gelmesi bu haberlerden sonra sürpriz olmayacak. 

Windows 10 Mobile ile Tanışın

Microsoft Windows 10 Mobile Sürümü İçin Sistem Gereksinimlerini Açıkladı

YORUMLAR