Deprem Olup Olmadığını Google'a Sorabileceğiz

Deprem Olup Olmadığını Google'a Sorabileceğiz

Yeniliklere ara vermeden devam eden Google, kullanıcılara sunacağı hizmetlere bir yenisini daha ekledi. Arama sonuçlarında deprem verilerini gösterecek olan teknoloji devi, çevremizde yaşanan doğal felaketlerin ayrıntılarını bizlerle paylaşacak.

Deprem felaketlerini arama sonuçlarında karşımıza getirecek olan Google faydalı servislerini kullanıcılarla buluşturmaya devam ediyor. Bir deprem hissettiğinizde "bir daha olur mu?" diye telaşlanmanıza gerek kalmayacak; Google'a sorduğunuzda gerekli yanıtı alabileceksiniz. Tarayıcınızın arama bölümüne "deprem" veya "yakınımdaki depremler" yazdığınızda arama sonuçlarının üst kısmında gerçekleşen depremin kısa bir özetini bulabileceksiniz. Bunun yanında, hiçbir siteye girmenize gerek kalmadan etkilenen alanların haritasına ve çeşitli ipuçlarına ulaşabileceksiniz.

Bir blog yazısında bu yeni özelliği duyuran Google'ın Yazılım Mühendisleri'nden Chris Keitel, "Biz aramalarda doğrudan sonuçları göstererek, insanların deprem karşısında güvenli kalmak için ihtiyacı olduğu bilgilere hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmasını umuyoruz." dedi. 

Google Şarkı Sözlerini Arama Sonuçlarına Ekleyecek

Google Project Blocks Oyuncakları Çocuklara Kod Yazmayı Öğretiyor

YORUMLAR