Despacito, YouTube'ta 5 Milyar İzlendi

Despacito 5 milyar

2017 boyunca neredeyse her yerde duyduğumuz, istemeden sözlerini ezberlediğimiz Despacito, YouTube üzerinde 5 milyar izlenmeyi geçerek, tekrarlanması hayli zor bir rekorun altına imzasını attı.

Porto Rikolu müzisyenler Luis Fonsi ve Daddy Yankee tarafından hazırlanan ve Universal Music Latin tarafından 12 Ocak 2017 tarihinde yayınlanan İspanyolca şarkı Despacito, özellikle 2017’nin yaz aylarında büyük bir popülariteye ulaşmıştı. Yaklaşık dokuz ay önce YouTube üzerinde en çok izlenen video olan Despacito, bugün itibarıyla başka bir rekor daha kırdı.

Şarkının yayıncısı Universal Music Latin tarafından temmuz ayında yapılan açıklamayla şarkının 4,6 milyar izlemeye ulaşarak, YouTube tarihinin en çok izlenen videosu olduğu duyurulmuştu. Rekor daha önce 4.38 milyar kez tıklanmış olan Justin Bieber’in ‘Sorry’ şarkısına aitti; ama tahmin edeceğiniz üzere, her yerde ama her yerde dinlediğimiz Despacito rekoru açık bir arayla kırdı geçmişti.

Temmuz ayından sonra dinlenme sayılarında düşüş yaşamayan Despacito, bir başka rekor daha kırdı ve 5 milyar izlenmeyi geçti. Neredeyse dünya nüfusu kadar izlenen şarkıyı tekrar açıklamak için aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz:

YORUMLAR