Destiny 2 Dijital Ortamda Daha Fazla Satıldı

Destiny 2 dijital satış

2017’nin en çok beklenen oyunları arasında yer alan Destiny 2 için yapılan yeni açıklamada, oyunun kutulu kopyalardan ziyade dijital ortamda daha fazla sattığı açıklandı. Böylece oyuncuların dijital ortama daha çok yöneldiği bir kez daha ortaya çıkmış oldu.

Halo serisiyle tanıdığımız Bungie, Microsoft ile yaptığı uzun süreli ortaklığı bozarak, kendi yolunda ilerleme kararı almıştı. Yapılan ayrılık açıklamasının üzerinden çok geçmeden yayıncılık konusunda Activision ile anlaştığını duyuran stüdyo, Destiny isimli oyununu da tanıtmıştı. MMOFPS olarak adlandırabileceğimiz Destiny, birçok eleştiri alsa da önemli satış rakamları elde etmişti. Serinin ikinci oyunuyla birlikte yapılan eleştirileri de dikkate alarak, oldukça beğenilen bir oyun ortaya koymayı başaran Bungie, yine yüksek satış rakamlarına ulaşmıştı.

Çok satan oyunu Destiny 2 için çeşitli detaylar yayınlamaya devam eden Activision, geçtiğimiz günlerde Destiny 2’nin kutulu sürümlerinin, bir önceki oyunun kutulu sürümlerinden yüzde elli daha az satıldığını belirtilmişti. Bugün yapılan bir başka açıklamayla da Destiny 2’nin dijital ortamda kutulu kopyalardan daha fazla satın alındığı kaydedildi. Yani Destiny 2 oyuncularının mağazalardan kutulu oyunlar almak yerine rotalarını dijital oyunlara yönlendirdikleri söylendi.

Kutulu satışlardan neredeyse yüzde elli daha fazla dijital satış yapan Activision, bunun şirket tarihinde bir ilk olduğunu da açıkladı. 2017 yılında yapılan çeşitli araştırmalar da dijital oyunların kutulu oyunlara göre yüzde otuz daha fazla satıldığını göstermişti. Activision tarafından yapılan resmi açıklama da artık bütün oyuncuların dijital ortamlardan satın alma yaptıklarını bizlere bir kez daha göstermiş oldu.

YORUMLAR