Destiny 2 Şimdiden 1.2 Milyon Adet Oyuncuya Ulaştı

Destiny 2 Şimdiden 1.2 Milyon Adet Oyuncuya Ulaştı

Bungie firması tarafından geliştirilen ve FPS türü bir oyun olan Destiny 2'nin anlık olarak 1.2 milyon adet oyuncuya ulaşabildiği belirtildi. Bu da 8 Eylül tarihinde piyasaya çıkmış olan bir oyun için oldukça önemli bir başarı olarak değerlendiriliyor.

RPG ve MMO öğelerini sıkça barındıran Destiny 2'nin ulaştığı bu oyuncu sayısının ise eşzamanlı yani oyuna aynı anda giren oyuncuları belirtiyor olması da çok önemli bir detay. Yani dünya genelinde 1.2 milyon adet oyuncu aynı anda Destiny 2'yi oynamış. Ayrıca bu sayının yalnızca PlayStation ve Xbox konsolu oyuncularını kapsadığı düşünülürse ne kadar önem arz ettiği de anlaşılacaktır.

Çünkü Destiny 2'nin PC versiyonu henüz çıkış yapmadı ve Ekim ayının sonlarında oyuncularla buluşacak. Ayrıca geçtiğimiz günlerde gelen habere göre PlayerUnknown Battlegrounds da 1 milyon anlık oyuncu barajını aşan oyunlardan birisi olmuştu. Fakat o oyunun PC versiyonu ve Steam platformunda olması gibi avantajları da bulunuyor. Dota 2 ve CS:GO gibi sıklıkla oynanılan oyunlar ise bu barajın altında kalmış durumda.

Destiny 2'nin PC Beta Tarihi ve Sistem Gereksinimleri Açıklandı

Destiny 2'den Film Tadında Tanıtım Videosu

YORUMLAR