Destiny'nin İlk 5 Günde Kaç Sattı, Ne Kadar Oynandı?

Destiny'nin İlk 5 Günde Kaç Sattı, Ne Kadar Oynandı?

Kısa bir süre önce bizlerle buluşan, Bungie'nin yeni oyunu Destiny için "ilk" raporlar gelmeye başladı. Activision'ın bugün yayınladığı habere göre, Destiny ilk 5 günde gerçekten akıllara durgunluk verecek bir satış gerçekleştirmiş. 

Söz konusu oyun Destiny, çıkışını yaptıktan sonraki 5 gün içerisinde tam tamına 325 milyon dolarlık bir satış yapmış durumda. Sadece bu da değil; yayınlanan raporda oyunun şimdiye kadar tam olarak 100 milyon saat oynandığı ve oyun içerisinde 137 milyon aktivitenin yapıldığı yer alıyor. Activision ise Destiny için "tüm zamanların en çok satan oyunu" yorumunu yapmaktan çekinmiyor.

Destiny'nin çıkışını yaptığı gün perakende olarak 500 milyon dolarlık bir satış yaptığını biliyoruz. Bu rakama bakacak olursak oyunun çıkışıyla hızlı bir ivme yakaladığını söyleyebiliriz. Şu ana kadar oyuna yapılan eleştiriler gayetolumlu; oyuncuların şikayet ettiği tek taraf ise oyunun hikayesi. 

Destiny Japonya'da tek başına 140.780 adet satmış durumda. Eğer sizde bu MMOFPS deneyimini yaşamak istiyorsanız, bir an önce Destiny dünyasına adım atmalısınız.

Destiny Bilgisayara Çıkış Yapabilir

Destiny için Yapılacak Çok İş Var

Call of Duty ve Destiny Rakip Değiller

YORUMLAR