Detay Maxinet'in Kazancı 16 Milyon Dolar

Son zamanların en büyük saadet zinciri vurgunlarından olan Çiftlik Bank hadisesine bir yenisi daha eklendi. 'Bilgisayarı açık tut, para kazan' sistemiyle çalışan Detay Maxinet'in üyelerinden toplamda 16.3 milyon dolar topladığı ortaya çıktı. İşte detaylar:

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafınca başlatılan araştırma sonucunda Çiftlik Bank benzeri 65 şirket inceleme altına alındı. Bunlardan birisi olan Detay Maxinet'in 18 bine yakın üye toplaması ve bu üyeleri kandırıp 16 milyon dolar kazanması da gözlerden kaçmadı. 6 Ocak 2017 ila 16 Şubat 2018 tarihleri arasında büyük bir kullanım oranı gösteren Detay Maxinet'in üyelerine 5.6 milyon dolar ödeme yapıldığı dile getiriliyor.

Ayrıca piramit sistemi olarak adlandırılan Detay Maxinet, kullanıcıların başka üyeler çağırması üzerine çalışıyor. Her kullanıcıya özel referans kodu veren sistemde, sizin adınıza kayıt olan kullanıcılar sayesinde bonus kazanç sağlayabiliyorsunuz. Aynı zamanda paket üyeliğe sahip olan sistemde altın, gümüş gibi paketler yer alıyor. Ödediğiniz tutar sonucunda size geri ödeme yapılacağı ifade ediliyor.

Son olarak Bakanlık'ın raporunda yer alan Detay Maxinet sisteminde kullanıcılara yıllık olarak 57.6 milyon dolar ödeneceği iddia edilmiş. Ancak bunun tamamen yalan olduğunu bildiren Bakanlık raporu açıklamasında “Sistem gerçekleşmesi çok güç olan kazanç beklentisi şeklinde oluşturulmuş ‘tipik piramit sistem’ özellikleri taşıyor” ifadeleri kullanıldı.

YORUMLAR