Deus Ex Serisinin Protez Kolu Gerçek Oluyor

Deus Ex Serisinin Protez Kolu Gerçek Oluyor

Deus Ex isimli video oyun serisinin önemli unsurlarından bir tanesini teşkil eden gelişmiş protez kollar, önümüzdeki yıldan itibaren gerçek hayatta da kullanılabilecek.

Deus Ex evrenini iki büyük teknoloji şirketi eline geçirmiştir ve bu iki şirket de protez kollar üretmektedirler. Yüksek teknoloji ürünü olan ve insanlara doğaüstü güçler bahşeden bu kollara ilgi o kadar büyüktür ki; uzuvlarında herhangi bir sıkıntı olmayan insanlar bile bu kollara sahip olmak için kendi kollarını kesmektedirler. Böyle distopik bir evrende geşen Deus Ex serisinde o kadar çok arzulanan o protezler ise önümüzdeki yıl itibariyle gerçek oluyorlar.

Geçtiğimiz sene Metal Gear Solid temalı protez koluyla karşımıza çıkan Open Bionics isimli İngiliz üretici, Square Enix ve Eidos Montreal ile işbirliği yapacak. Bu iş birliği sonucunda ise Deus Ex: Mankind Divided'da ana karaktermiz Adam Jensen'in kullanacağı protez kolun benzerleri gerçek dünyada da kullanılmaya başlanabilecek. Iron Man, Frozen ve Star Wars gibi popüler kültür ögelerinden hareketle çocuklara yönelik de çalışmalar hazırlayan şirketin yaptığı işi anlatan videoyu ise hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Watch Dogs 2 Fiyatı ve Çıkış Tarihi Duyuruldu!

The Walking Dead Oyununun 3. Sezon Çıkış Tarihi Belli Oldu

Skyrim'i E3 2016'da Remaster Olarak Tekrar Sahnede Görebiliriz

YORUMLAR