Dev Bataryalı Nokia 2 Sızdırıldı!

Dev Bataryalı Nokia 2 Sızdırıldı!

HMD Global bünyesinde pek çok akıllı telefon çıkaran Nokia, yine bir Android tabanlı cihazla kullanıcıları karşılayacak. Bugün sızdırılan bazı bilgilere göre, Nokia 2 ismindeki yeni model, bataryasıyla dikkat çekiyor.

MWC 2017 etkinliğinde tanıtılan Nokia 3, 5, 6'dan sonra Nokia 8 ile üst düzey akıllı telefon pazarına yönelen şirket, şimdi de giriş seviyesinde bir cihaz çıkarmayı hedefliyor. Evan Blass tarafından sızdırılan cihaz, diğer Nokia'lardan pek farklı bir tasarıma sahip değil. Ön ve arkada sade Nokia tasarımını benimseyen Nokia şirketinin, fiyat performansa yöneldiğini de unutmamak da fayda var.

Nokia 2'nin teknik özelliklerine baktığımızda, ilk olarak 4000 mAh kapasitesindeki batarya göze çarpıyor. 5 inç HD ekrana sahip olan cihaz, MediaTek'in giriş seviyesindeki bir yonga setinden gücünü alacak ve 2GB belleğe sahip olacak. Arkada 8MP, önde 5MP çözünürlüğe sahip olacak Nokia 2'nin, bu özellikler dahilinde şarjının 2 gün gideceği tahmin ediliyor.

Beyaz, siyah ve mavi renk seçenekleriyle gelecek olan Nokia 2, sadece 150 dolar fiyat etiketine sahip olacak. Telefonun hangi ülkelerde ve ne zaman çıkış yapacağı ise henüz belirsizliğini koruyor.

Nokia 8 Alana Yanında Saat Hediye!

Nokia Telefonlarına Android Oreo Müjdesi!

YORUMLAR