Dev Telefon Xiaomi Max'ın Yeni Görüntüleri İnternete Sızdı

Dev Telefon Xiaomi Max'ın Yeni Görüntüleri İnternete Sızdı

Xiaomi Max gelecek hafta tanıtılacak ama internete görüntüleri sızmaya devam ediyor.

Xiaomi’nin 10 Mayıs tarihinde duyuracağı yeni Phablet modeli Max veya Mi Max ile ilgili internete yeni bilgiler düşmeye devam ediyor. Daha önce teknik özellikleri internete sızan Xiaomi Max’ın yeni sızan kasa görüntüsünde telefonun bir "home" tuşunun olmadığı da anlaşılmış oldu.

Xiaomi Max teknik özellikleri

Xiaomi Max 6.4 inçlik Full HD ekran taşıyacağı için oldukça devasa bir phablet olarak tanımlanabilir. Kaportasının altında Snapdragon 650 kullanılan cihaz 2 adet 1.8GHz saat hızında çalışan Cortex-A72 ve 4 adet 1.5GHz saat hızında çalışan Cortex-A53 çekirdeklerinden güç alıyor. GPU olarak Adreno 510 grafik birimini kendine yakıştıran Xiaomi Max, 2GB ve 3GB RAM iki farklı sürümle gelecek. Dahili depolama seçenekleri ise 16GB ve 32GB olacak. Bu konfigürasyon cihazın bir üst sınıf telefon olması için yeterli görünüyor. Batarya gücü olarak 4.000mAh bir güç birimi seçen Xiaomi Max arkasında 16MP, önünde ise 5MP kameralara sahip.

Yukarıda da görebileceğiniz gibi internete yeni sızan bir Xiaomi Max görüntüsü cihazın altında alışıla gelmiş "home" tuşunun olmadığını da gösteriyor. 10 Mayısta bu dev phableti tanıtacak olan Çinli üretici Xiaomi, bu yıl 80 milyondan fazla telefon satmayı hedefliyor. 

Xiaomi Redmi 3 Pro Resmiyete Kavuştu

YORUMLAR