Devam Oyunları Yaratıcılığı Öldürüyor

Devam Oyunları Yaratıcılığı Öldürüyor

Birbirinden farklı ve yüksek kalite oyunlarıyla oyun piyasasında her daim farklı bir konumda bulunan David Cage, ayrıca zaman zaman yaptığı sert açıklamalarla da gündeme gelen bir yapımcı olarak bilinir. Bu kez de Cage, kendine has sert üslubuyla, dile getirdiği tepkisinden dolayı gündeme geldi.

Quantic Dream firmasının kurucusu Cage, Resmi Playstation Dergisine verdiği röportajda seri halinde çıkan devam oyunları üzerine konuştu.

Omikron, Fahrenheit ve Heavy Rain oyunlarının ardından şimdi de Beyond: Two Souls üzerinde çalışan Cage, devam oyunları için, "yaratıcılığı ve yenilikçiliği öldürüyor," açıklamasında bulundu.

Cage, "Çoğu insan aynı şeyleri görmek ister. Eğer sen onlara bunu sunarsan; memnuniyetle alırlar."

"Sonuç oldukça basit. Oyuncuların para harcadıkları oyunlar, yayıncıları yeniliğe itmiyor. Oyuncular her noel zamanı aynı oyunları alarak yayıncıları cesaretlendiriyor ve herkes bu durumdan mutlu."

"Eğer yenilikçi yaklaşımı savunuyorsanız ve oyunların insan vurmaktan öte olduğuna inanıyorsanız farkedersiniz ki devam oyunları yaratıcılığı ve yenilikçiliği öldürüyor." açıklamalarıyla devam oyunlarına karşı sert tutumunu dile getirdi.

Cage ayrıca, oyuncular ne aradıklarının farkında olmasalar bile aslında oyun endüstrisinden daha farklı oyunlar beklediklerine inandığını belirtti.

"Herkesin beklediğinin tersine, henüz insanlardan vazgeçmedik. İstediklerini bilmedikleri ama aslında istedikleri oyunları onlara vermeye devam etmek istiyoruz."

Cage geçtiğimiz yıl, Heavy Rain'in çıkışının ardından anlaşmalı olduğu Sony'nin, Cage'in istediği oyunu çıkarabilmesi için özgür bıraktığını ama asla Heavy Rain 2'nin sözünü dahi dile getirmediğini belirtmişti.

Şu anda geliştirmekte oldukları Beyond: Two Souls içinse Cage, "Heavy Rain'den oldukça farklı; hatta insanların tahmin edebileceğinden çok daha farklı." açıklamasında bulundu.

Cyberpunk 2077'den İlk Detayları

YORUMLAR