Devil May Cry 5'in Senaryo Uzunluğu Belli Oldu

Devil May Cry 5 bu senenin iddialı yapımları arasında yer alıyor. Devil May Cry 4 sonrasında nelerin olduğunu en nihayetinde öğrenebileceğimiz beşinci oyun, 8 Mart 2019 tarihinde PlayStation 4, PC ve Xbox One için satışa sunulacak. E3 2018 fuarında duyurulmuş olan oyunun senaryo uzunluğu da ortaya çıktı. Devil May Cry 5'i tamamlamak ortalama olarak on altı saatinizi alacak.

İlk oyunu 2001 yılı içerisinde PlayStation 2 için satışa sunulmuş olan Devil May Cry serisi, oyun dünyasının kaliteli Hack 'n' Slash oyunlarından bir tanesidir. Hayali Mallet Island üzerinde başlayan olaylar, Dante isimli beyaz saçlı ve yakışıklı ağabeyimizin etrafında dönüyordu. Legendary Dark Knight olarak da bilinen Sparda'nın oğlu olan Dante, özel araştırmacı ve bir şeytan avcısıdır. Annesi ve erkek kardeşinin ölümünden dolayı ettiği intikam yeminiyle yola çıkan Dante için bu intikam meselesi Devil May Cry 5 oyununda da devam edecek ama tabii ki geri planda; çünkü hikaye esasen Nero karakterinin etrafında dönüyor.

Güney Kore'de bir medya gösterim etkinliği gerçekleştirildi ve bu etkinlikte Devil May Cry 5 Yönetmeni Hideaki Itsuno da yer aldı. Çıkışına yaklaşık iki ay kalmış olan oyun için bir takım bilgiler vermeyi de ihmal etmeyen Itsuno tarafından verilen ufak tefek bilgilere bakacak olursak, Devil May Cry 5 oyununun senaryosunun tamamlanması ortalama on beş veya on altı saat civarı sürecekmiş. Serinin ilk iki oyununun altı ve üçüncü ve dördüncü oyunun da on bir saat civarı olduğunu düşünecek olursak, beşinci oyun için belirlenen sürenin epey iyi olduğunu söylemek gerek.

Hideaki Itsuno tarafından verilen kayda değer diğer bilgilerin arasında ise fazlasıyla talep edildiği takdirde daha fazla oynanabilir karakterin oyuna eklenebileceği söyleniyor. Şu anlık sadece Dante, Nero ve Vitale karakterlerinin yönetilebilir olduğunu söyleyelim ama geçmişte Lady ve Trish karakterlerini de yönetebilmiştik. Bu bağlamda bu iki karakter, beşinci oyunda da yönetilebilir olabilecek karakterler için iyi birer aday konumundalar. Ayrıca keşfedilmeyi bekleyen birkaç gizli silah da bulunuyormuş.