Devil May Cry 5'ten V Karakterine Odaklanan Yeni Video

devil may cry 5 V

Devil May Cry serisinin en yeni oyunu Devil May Cry 5 hakkında yeni bilgiler ve videolar gelmeye devam ediyor. Oyunun geliştiricisi ve yayıncısı Capcom, bugün yayınladığı küçük bir videoyla seride ilk kez göreceğimiz V karakterine yakından göz atmamızı sağladı.

Kaliteli grafiklerinin yanı sıra renkli ve detaylı tasarımlarıyla ön plana çıkan Devil May Cry 5 için yayınlanan V videosu, daha yüksek donanımsal özellikler sunması münasebetiyle Xbox resmi sayfasından yayınlandı ve görüntülerin Xbox One X üzerinde çekildiğinin altı çizildi. Videoda, Devil May Cry serisinde ilk kez göreceğimiz V karakterine dair kimi detaylar yer alırken, V gizemini korumaya devam etti. Mart 2019’da çıkacak olan oyunda yer alacak V’nin hikayenin neresinde olacağı ya da Devil May Cry evreninde nasıl bir yeri bulunacağı henüz bilinmezken, yayınlanan videoda da buna dair detaylar kullanılmadı.

Henüz isminden dahi emin olamadığımız V karakterinin farklı yapısıysa dikkat çekti. Dante ve Nero’dan oldukça uzak bir çizgide olan, kullandığı farklı hareket tarzlarıyla Devil May Cry serisini seven oyuncuların dikkatini çeken V, henüz çıkmadan kendine has bir hayran kitlesi yaratmayı da başardı.

Halihazırda Devil May Cry 5 üzerinde çalışan Capcom, geçtiğimiz yıllarda Ninja Theory ortaklığıyla ana serinin öncesini anlatan DmC: Devil May Cry isimli oyunla oyuncuların karşısına çıkmıştı. Yakın zaman önce küçük bir açıklama yapan DmC 5 Yönetmeni Hideaki Itsuno, seriyi geliştiren ana ekibin tekrar bir araya geldiğini ve bugüne kadar gördüğünüz en iyi DmC oyununu geliştirmek için mücadele ettiklerini dile getirmişti.