Devlet Kapısından Teknolojik Hizmet: Borç Sorgulama Hizmeti

Devlet Kapısından Teknolojik Hizmet: Borç Sorgulama Hizmeti

Turkiye.gov.tr internet sitesi yeni bir hizmet başlattı. Kullandığımız tüm teknolojik iletişim hizmetlerine olan borç ve alacaklarımızı artık buradan sorgulayabileceğiz.

BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) tarafından e-Devlet Kapısı üzerinde sunulan bu hizmet oldukça kapsamlı.  Kullandığımız mobil, sabit hat, internet, kablo TV ve uydu işletmecilerinden borç ve alacaklarımızı sorgulayabileceğiz.

Borç ve alacak sorgulama hizmeti Türkiye’de hizmet veren büyük çaplı tüm iletişim firmalarını kapsıyor. Bu firmalarda isminize açılmış abonelikleri, bu aboneliklere ait hat numaralarını, varsa borç ve alacaklarınızı artık tek bir sayfa üzerinden sorgulayabiliyorsunuz.

'Borç ve Alacak Bilgilerinin Sorgulanmasına İlişkin Usul ve Esaslar' kararı kapsamında tüketicilere kolaylık sağlayan bu sistem, 200 bin ve daha fazla abonesi olan işletmecilerin abonelerine e-Devlet kapısı üzerinden belirlenen standartlar kullanılarak, yasal takipte olanlar dahil, tüm borç ve alacak bilgilerini öğrenebilme imkanı getiriyor.

BTK bu hizmetiyle iletişim firmalarında eskiye dair borçlar veya alacaklar varsa vatandaşların mağdur olmaması hedefini güdüyor.

BTK Mobil Güvenlik Önerilerini Güncelledi

Türkiye’de İnternet Aboneliği 40 Milyona Ulaştı

4G Türkiye'de 2016'da Hizmete Giriyor, Yeni Bir Operatör Daha Geliyor

YORUMLAR