Dexmo Dış İskelet Projesi Kickstarter'da!

Dexmo Dış İskelet Projesi Kickstarter'da!

Kickstarter'ın uzun süredir pek çok çılgın projeye ev sahipliği yaptığı dikkatinizi çekmiştir. Oyun tasarımcılarından tutun da her türlü cihaza, kitaplara, servislere ve diğer kategorilere kendi ürünlerini eklemek isteyenler ve böylece düşündükleri ürünü veya hizmeti destek alarak geliştirme çabasında olanlar için Kickstarter'ın önümüzdeki günlerde de popülerliğini korumasını bekliyorum. Elbette egzotik şeylere erişmek isteyen insanların maddi katkıları da Kickstarter'ın en büyük başarıları arasında.

Dexmo projesi de Kickstarter'a eklenen ilginç projeler arasında yer alıyor ve projenin sahipleri bekledikleri desteğe ulaşmaları halinde başarılı bir şekilde seri üretime geçebileceklerini belirtiyorlar. Dexmo, insanlar için hazırlanmış bir dış iskelet olarak karşımıza çıktı ve ellerimizi kullanarak bu iskelet vasıtasıyla mekanik cihazları yahut yazılımları kontrol etmemiz mümkün hale gelecek.

200.000 dolarlık bir maddi destek toplaması gereken ekip, şimdiden 51.000 doları aşmayı başardı ve hala önünde 23 gün var. Eğer bu hızla giderse projenin başarılı bir şekilde hayata geçirileceğine hiç şüphe yok.

Tabii ki şimdiye kadar ürün el hareketleri üzerine geliştirilmiş ancak bu tip bir sınırın aşılması halinde vücudun diğer kısımları için de versiyonlarının hazırlanmasının mümkün olduğuna inanıyorum. Elbette projeye destek verenlerin sağladıkları katkılara göre hangi Dexmo'yu alacakları da değişiklik gösteriyor.

Dexmo projesinin sayfasını ziyaret etmek için buraya tıklayarak tüm görsel ve videolara ulaşabilirsiniz.

Projenin robotları kontrol etmekten tutun da ev işlerinde kullanılan cihazları yönlendirmeye kadar onlarca farklı alanda kullanılabilir olması gelecekte hayatımızda pek çok şeyi değiştirebilir. Önümüzdeki günlerde Dexmo'nun desteğini alması halinde onu daha sık bir şekilde duyacağımız da kesin.

Kişiselleştirilebilir arama motoru Kickstarter'da!

YORUMLAR