Diablo 3'ten Rekor

Blizzard firması tarafından geliştirilen ve 12 yıllık aradan sonra 15 Mayıs 2012 tarihinde lansmanı yapılan Diablo 3 tüm dünya üzerinde oyunseverler tarafından ciddi bir ilgiye mağruz kaldı. Blizzard firması tarafından yapılan açıklamaya göre; oyunun çıkı

Diablo 3'ten Rekor

Blizzard firması tarafından geliştirilen ve 12 yıllık aradan sonra 15 Mayıs 2012 tarihinde lansmanı yapılan Diablo 3 tüm dünya üzerinde oyunseverler tarafından ciddi bir ilgiye mağruz kaldı. Blizzard firması tarafından yapılan açıklamaya göre; oyunun çıkış tarihi olan 15 Mayıs 2012'de aynı gün içerisinde toplam 3.5 milyon adet Diablo 3 satıldı. İlk çıktığı günden, böyle yüksek bir satış rakamını yakalayan Diablo 3, tüm zamanların en hızlı satılan bilgisayar oyunu olma rekorunu eline geçirmiş oldu.

Yine firma tarafından yapılan başka bir açıklamaya göre; oyunun satışa çıktığı ilk hafta sonunda toplam 6.3 milyon adet satış rakamına ulaştığı da belirtildi. 12 yıllık aradan sonra sevenleriyle buluşan ve çıktığı ilk gün böylesine yüksek satış rakamlarıyla rekor kıran Diablo 3, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yoğun bir ilgi görmekte.

YORUMLAR