Diablo II Yenilenerek Tekrar Karşımıza Çıkabilir

Diablo II Yenilenerek Tekrar Karşımıza Çıkabilir

Mart ayında beklenmedik şekilde StarCraft: Remastered ile sevenlerinin karşına çıkan Blizzard'ın Diablo 2 için de yenileme çalışmalarına başladığı ve bunun için iş ilanı verdiği ortaya çıktı.

İlk kez 1998 yılında piyasaya sürülen gerçek zamanlı strateji oyunu StarCraft, çıkışının ardından tam bir efsaneye dönüş ve RTS türünü baştan yazmıştı. Bu başarısının ardından 2010 yılında StarCraft II gelmiş ve ilk oyunun kaldığı yerden başarısını devam ettirmişti. 

Eski oyunlarına geri dönmek adına bir başka adımı da Diablo 1 için atan Blizzard, bu sefer farklı bir yol izlemişti. İlk oyunu grafik ve oynanış olarak yenilemek yerine, oyunun görevlerini Diablo 3'ün içerisine yerleştiren şirket, böylece oyunculara yeni nesil grafiklerle Diablo 1 deneyimi yaşatmıştı.

Kısa bir süre önce Diablo 3'e eklenen Diablo 1 görevlerinin ardından Blizzard'ın Diablo 2 için de çalışmalara başladığı ortaya çıktı. Ünlü şirket resmi internet sitesi üzerinde yer alan kariyer sayfasında "Baş Yazılım Mühendisi, Oyun Motoru" başlığıyla açtığı iş ilanında şu ayrıntılara yer verdi:

"Etkili hikayeler, Yoğun multiplayer. Sonsuz oynanabilirlik. İşte bunlar StarCraft, WarCraft III ve Diablo 2'yi günümüzün en önemli oyunları yapan kalite detayları. Gelişen işletim sistemleri, donanım ve çevrimiçi hizmetler, sadık takipçilerinin deneyimlemesini veya yeni nesillere ulaşmasını zorlaştırdı. Bu oyunları eski şaşaalı günlerine geri döndürdürebilmek için mühendislik becerisine, yeteneğinize ve zorlu işler yapma kabiliyetinize ihtiyacımız var."

Açıkça StarCraft, WarCraft III ve Diablo 2'nin yenilenme sürecinde çalışacak bir baş mühendis arandığı görülebilen bu ilanın üzerine Diablo 2'nin akıbetine dair daha başka bir şey söylemeye de gerek kalmıyor...

Orijinal StarCraft ve Brood War Genişleme Paketi Tamamen Ücretsiz!

Diablo 1, Diablo 3 İçinde Geri Döndü!

Blizzard Klasiklerini Sevenlere Müjde! Diablo 2, Warcraft 3 ve Starcraft'ın HD Versiyonları Geliştirilecek!

YORUMLAR