Digg Reader 26 Haziran'da Görücüye Çıkıyor

Digg Reader 26 Haziran'da Görücüye Çıkıyor

Şirket tarafından yayınlanan blog yazısına göre; Digg gelecek hafta içerisinde yeni okuyucu ürününü piyasaya sürecek ve 26 Haziran tarihinden itibaren tüm internet kullanıcıları Digg Reader'ın beta versiyonunu test etme şansına sahip olacak.

Google tarafından Google Reader'ın kapatacağının duyurulmasının hemen ardından, yaklaşık Mart ayının ortasında yeni bir RSS Reader projesi üzerinde geliştirme işlemlerine başladığını duyuran Betaworks'ün sahibi Digg, o günden bu yana konuyla ilgili yaklaşık 18.000 geri bildirim aldığını ayrıca duyurdu.

"Google Reader'ın kapatılmasının ardından kullanıcılara temiz bir web ve mobil okuma deneyimini, hızlı, basit ve işlevsel bir şekilde sunmak için geliştirdiğimiz Digg Reader'ın ilk sürümünü yayına sokacağımız için gerçekten heyecanlıyız." ve "Kullanıcıların en çok beğendikleri içerikleri en üstte tutabilecekleri yeni bir aracı da Digg Reader servisi içerisine entegre ettiğimizi duyuruyoruz." şeklinde açıklamalar yine Digg ekibi tarafından hazırlanan blog yazısı üzerinde yerini almış durumda.

Ürünün beta sürümü Google Reader'dan geçiş yapacak olan kullanıcılar için büyük kolaylıklar sağlıyorlar ve takip etme, paylaşım yapma ve içerik kaydetmeyle ilgili farklı araçları kullanıcıların beğenisine sunuyor.

Geçtiğimiz günlerde şirket tarafından tanıtımı yapılan Digg Reader iPhone uygulamasının ardından gözler, Android uygulamasının ne zaman yayınlanacağıyla ilgili Digg tarafından gelecek olan açıklamaya çevrilmişti ki şirket yakın zamanda Digg Reader Android uygulamasının da yayına geçeceğinin müjdesini verdi.

Ortaya atılan en son dedikodulara göre Facebook, 20 Haziran günü yapacağı özel etkinlikle birlikte kendi okuyucu servisini tanıtabilir. 1 Temmuz tarihinde kapatılacak olan Google Reader'ın ardından sanıyorum ki piyasaya baya karışacak.

Facebook 20 Haziran'da Neyi Tanıtacak?

YORUMLAR