Dijital Cüzdanın Ne Olduğunu Biliyor Muyuz?

Dijital Cüzdanın Ne Olduğunu Biliyor Muyuz?

Bir araştırmaya göre, insanlar dijital cüzdanların ne olduğunu anlamadıkları için kullanmıyorlar. Square, Visa, MasterCard’dan gelen dijital kartların ve diğerlerinin şu sıralarda çok büyük bir problemi var.

comScore’un yaptığı araştırma dijital cüzdanların çoğu kişi tarafından anlaşılmadığını ve kullanılmadığını gösterdi. Birçoğu tarafından geleceğin ödeme yöntemi olarak kabul edilen dijital cüzdan, şimdilerde, pek kullanılan bir yöntem değil. Sanal ödeme uygulamaları, anlaşılmaz ve dokunulmamış halde kalmış durumda. Amerika’daki müşterilerin sadece yüzde 51’i PayPal dışında diğer ödeme yöntemlerinin farkında ve insanların çok az bir kısmı, yani tüm kullanıcıların neredeyse yüzde 12’si Google Wallet, MasterCard PayPass Wallet ya da Square Wallet gibi uygulamaları kullanmakta. Tüm bunlar araştırma şirketi comScore tarafından elde edilen sonuçlar. Göze çarpan diğer bir sonuç da dijital ödeme yöntemlerinden haberdar olan müşterilerin çoğunun ya bunu nasıl kullanacaklarını bilmemesi ya da bilmeleri fakat kullanmıyor olmaları.

comScore Ödemeler Uygulama Lideri Andrea Jacobs, sonuçlar hakkında şunları söyledi: “Dijital cüzdanlar, düşük farkındalık ve yararlarının yeterince anlaşılamaması gibi çeşitli faktörler nedeniyle henüz tüketiciler arasında önemsenecek bir boyuta ulaşmayan yenilikçi bir teknolojiyi temsil ediyorlar.”

İnsanlar, pratikte, akıllı telefonları ile ödeme yapmak istiyorlar. Araştırmanın diğer sonuçlarına bakıldığında görülüyor ki müşterilerin yarısına yakın bir kısmı ödemelerini cep telefonları üzerinden yapmaya istekli hale gelecek. Ayrıca araştırmaya katılanların yüzde 62’si dijital cüzdan teknolojisini kullanışlı bulduğunu söylüyor. 

IGN Entertainment Satıldı

YORUMLAR