Dijital Görüntü Sabitleme Windows 10 Mobile için Hazırlanıyor

Dijital Görüntü Sabitleme Windows 10 Mobile için Hazırlanıyor

Windows 10 Mobile ile şu an demo aşamasında olan sıradışı bir çalışma birçok mobil cihaza ilham verecek kaliteleri de yanında getiriyor. Dijital Görüntü Sabitleme (Digital Video Stabilization) adıyla anılan bu teknoloji tamamen yazılımsal bir şekilde video çekimlerinizin daha kaliteli bir hale bürünmelerini sağlıyor. Peki bu ne anlama mı geliyor? Donanımsal olarak bu özelliği cihazlarında bulundurmayanlar da yazılım yoluyla daha stabil çekimler yapabilecekler. Öte yandan, yazılımsal gelişim artınca ileri miktarda ekstra bir donanımdan kurtulup cihaz masrafını aşağıya çekmek mümkün olacak.

Aşağıda yer alan video ile Dijital Görüntü Sabitleme teknolojisinin açık ve kapalı olduğu durumlar gözler önüne seriliyor. Steadycam benzeri bir kaliteyi yakalamanızı sağlayan bu yazılımsal yeniliğin ileri vadede büyük bir gelişim yakalaması yüksek bir ihtimal.

Şu an için Dijital Görüntü Sabitleme teknolojisinin büyük mucizeler yaratmadığı bir gerçek olsa da gözardı edilmemesi gereken iki gerçek var. Birincisi, bu teknoloji için yazılımsal bir çözüm bulmak mümkün. İkinci önemli unsur ise çalışmanın henüz demo aşamasında olması. Dolayısıyla, kısa bir süre içerisinde bu kalite ciddi bir şekilde yükselecektir. Fiyatlarıyla cazip görünen alt sınıf Windows Phone cihazları teknik anlamda iyi kameralara sahipler ve bu yazılım ile video çekim kalitesinin daha da yükselmesi an meselesi.

Microsoft Mobil ve Masaüstü Office Uygulamalarının Farkını Açıkladı

YORUMLAR