Dikkat! 1 Aralık 2016 Tarihinden Sonra 602 Lira Ceza Yiyebilirsiniz

Dikkat! 1 Aralık 2016 Tarihinden Sonra 602 Lira Ceza Yiyebilirsiniz

Ülkemizde her sene uygulanan "kış lastiği uygulaması" bu yıl 1 Aralık 2016 tarihinden itibaren şehirler arası yük ve yolcu taşıyan araçlar için yürürlüğe girecek. Ancak bu sefer alınan tedbirler bu kuralı uyglamayanları aynı zamanda biraz üzecek.

2012 yılında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından alınan bir karar ile şehirler arası yolcu ve yük taşıyan araçlara getirilen kış lastiği zorunluluğu, bu sene 1 Aralık 2016 tarihinden itibaren tekrar uygulanmaya başlanacak. 1 Nisan'a kadar devam edecek olan zorunluluğa uymayan araçlara da 602 lira idari para cezası uygulanacak. 

Zorlu kış şartlarında güvenlik önlemlerini almamış araçların yolu kapatmalarını engellemek amacıyla yürürlüğe giren karar kapsamında şehirler arasında yük ve yolcu taşıyan araçlara kış lastiği takma zorunluluğu getirildi. Kış lastiği olmadan yola çıkan araç sahiplerine 602 lira para cezası uygulanacak. Öte yandan geçtiğimiz yıl 1 Aralık 2015-1 Nisan 2015 tarihleri arasında ceza kesmekle yükümlü kurumlar tarafından 3313 ticari araca toplamda 1 milyon 951 bin 119 lira tutarında para cezası uygulandı.

Bu sene kış şartlarında can ve mal kaybı yaşamamak için kış lastiklerinizi şimdiden hazır etseniz iyi olur.

Bu Gece Gökyüzüne Dikkat! Süper Ay Pazartesini Aydınlatacak

Sürücülerin Korkulu Rüyası Elekronik Radar Sistemi İstanbul'un Yollarına Kuruluyor

YORUMLAR