Dikkat! AccuWeather Sizi Takip Ediyor Olabilir

Dikkat! AccuWeather Sizi Takip Ediyor Olabilir

 

İnternetin popüler hava durumu tahminleri yapan uygulamalarından biri olan AccuWeather'ın, para karşılığı kullanıcı bilgilerini üçünü şahıslara pazarladığı iddia ediliyor.

Güvenlik araştırmaları yaparak bloglar yazan Will Strafach, kişisel blogunda popüler meteoroloji sitesine ait bu iddiaları dile getirerek bir de uyarı yayınladı.

Güvenlik araştırmacısı Strafach yazısında, konum bilgisi kapalı olmasına rağmen kullanıcıların GPS koordinatlarını, bağlı oldukları kablosuz ağların isimlerini, Bluetooth bağlantılarının etkin olup olmadığını Reveal Mobile adında bir reklam şirketine gönderen AccuWeather'ın, bu işlemi uzun zamandır yaptığının da altını çizdi.

AccuWeather kullanırken, konum verilerini kapatıyor olmanın çok fazla bir işe yaramadığının da detaylı olarak anlatıldığı bu yazı, anında AccuWeather tarafından cevaplandırıldı.

AccuWether iddia edilen bu konuyla ilgili olarak, sayfalar dolusu açıklama yazdı ve iddiaları reddetti. Şirket iddialarla ilgili olarak; "Gerçek bilgilere bağlı dayanmayan kaynaklardan gelen haberlere rağmen, eğer bir kullanıcı AccuWeather'dan hava durumu takip etmeyi seçerse, kullanıcıdan herhangi bir izin almaksızın GPS koordinatları toplanmaz veya hiçbir bilgi üçünü parti kuruluşlara bildirilmez. Benzer durumlar yaşanmaması adına, AccuWeather sürekli olarak güvenlik güncellemeleri ile desteklenir."şeklinde bir açıklama yaptı.

iOS için En İyi Hava Durumu Uygulamaları

Android için En İyi Hava Durumu Uygulamaları

YORUMLAR