Dikkat: Android 4.3 Kullanıcıları, Hemen Güvenlik Önleminizi Alın

Dikkat: Android 4.3 Kullanıcıları, Hemen Güvenlik Önleminizi Alın

Android 4.3 Jelly Bean veya daha erken sürümlere sahip olanların mutlaka Google Play'e uğrayarak bir güvenlik uygulaması edinmesi tavsiye ediliyor.

Android telefonlarda bulunan web görüntüleme uygulaması Webview'un daha önce sorun çıkardığına dair bir haber yayınlamıştık. JellyBean telefonlarda bu sorun gittikçe büyüyerek ciddi problemlere yol açıyor. Webview kullanıcı ve telefon bilgilerinin başkalarının eline geçebilmesine olanak verecek açıklar taşıyor. Bu durum Android 4.3 ve aşağı sistem kullananlar için ciddi bir tehdit oluşturuyor.

Android 5.0 ve 4.4 sürümlerinde henüz böyle bir sorun olduğu bildirilmedi. Ancak 4.3 sürümü kullanan milyarlarca Android telefon olması ve Google’ın Android 5.0 ve 4.4'te düzelttiği sorunu, 4.3 ve aşağı sürümlere sunmaması ciddi rahatsızlık yaratıyor. 

 Problemin ortaya çıkışından bu yana Android cep telefonlarına yapılması muhtemel hacker saldırılarının artmasından da korkuluyor. Eğer sizlerde Android 4.3 Jelly Bean sürümü bir akıllı telefona sahipseniz bu problemden etkilenmemek için hızlı davranarak önleminizi almalısınız.  

Verimliliğinizi Artıracak Android Uygulamaları

Android Cihazınızı Hızlandırın

Android Uygulama Geliştirme Kolaylaşıyor

Milyarlarca Android Telefonda Bulunan Bir Hata Google’ın Umurunda Değil

YORUMLAR