Dikkat! Bu Model Laptoplarda Patlama Tehlikesi Var

Dikkat! Bu Model Laptoplarda Patlama Tehlikesi Var

Laptop pilleriyle sorun yaşayan firmalar kervanına Panasonic'de katıldı. Panasonic'in kullandığı bir batarya modülünde sorun tespit edildi.

Hatalı batarya problemleriyle sık sık gündeme gelen firmalar kervanına yeni bir isim daha dahil oldu. Panasonic firmasının ürettiği bazı dizüstü bilgisayarlarda hatalı batarya tespit edildi. Ortaya çıkan sorun yıllar önce üretilmiş CF-S10 dizüstü bilgisayarın yanında gelen bataryada tespit edildi. Bu modelin kullandığı bataryalar, ilerleyen yıllarda aşırı ısınma ve duman çıkarma gibi sorunlar yaşıyor ve yüksek patlama riski taşıyor.

CF-VZSU61U model numarasına sahip batarya paketinde tespit edilen sorun, 2015 yılının sonlarına doğru keşfedildi. Sorunun teknik detaylarına göre, bilgisayar ile birlikte gelen bu bataryalar ciddi manada risk taşıyor. Hatanın fark edilmesi üzerine batarya paketlerini geri çeken firma, Kanada ve Avustralya bölgelerinde geri dönüşüm programını da başlattı. Ülkelerin geri dönüşüm programı ise farklılık gösteriyor. Eğer bu model bataryaya sahipseniz firma ile iletişime geçmeniz yararınıza olabilir. Bu bataryaların 2011 ila 2013 yılları arasında üretilen bazı laptoplarda kullanıldığı söyleniyor.

Bataryaya sahip olup olmadığınızı öğrenmek için aşağıdaki görseli kullanabilirsiniz.

Eğer bu tarihler arasında üretilmiş Panasonic marka bir laptopa sahipseniz bataryalarınızı kontrol etmenizi öneriyoruz. Ayrıca hangi model cihaza sahip olursanız olun gece yatarken ya da dışardayken cihazlarınızı şarjda bırakmayın.

Toshiba Eskiyen Bataryalarınızı Ücretsiz Olarak Değiştirecek

YORUMLAR