Dikkat! Dizi ve Filmlere Altyazı Yerleştirirken Hacklenebilirsiniz

Dikkat! Dizi ve Filmlere Altyazı Yerleştirirken Hacklenebilirsiniz

Güvenlik uzmanları, siber saldırganların medya oynatıcılarına eklenen altyazılar yoluyla bilgisayarların kontrol altına alınabildiğini tespit ettiler.

Bu durum elbette, internetten dizi ve film indirip daha sonra bu dosyalara altyazı ekleyen herkesi ilgilendiren önemli bir konu. Bu güvenlik açığı şimdilik VLC, Kodi, Popcorn Time ve Stremio gibi medya oynatıcı uygulamalarını kullananları tehdit ediyor.

Check Point Software Technologies adındaki güvenlik grubunun açıklamasına göre bu tehdit,  VLC, Kodi, Popcorn Time ve Stremio gibi popüler medya oynatıcılarını tehlikeye atıyor. Şirket yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre, virüs taşıyan altyazıların güvenlik sistemlerini geçerek, doğrudan milyonlarca cihaza ulaşabiliyorlar. Söz konusu medya oynatıcıları bu tehdit karşısında herhangi bir uyarıda da bulunmuyorlar. Hackerlar da bu sayede bu yazılımları kullanan cihazların tüm kontrolünü ele geçirebiliyor.

Check Point Software Technologies, yetkilileri, saldırılara karşı korunmak ve güvenlik risklerini en aza indirmek için kullanıcıların medya oynatıcılarının mutlaka son sürümlerini kullanmaları gerektiğini ya da güncellemelerinin önemli bir önlem olduğuna da işaret ediyorlar.

Ücretsiz Altyazı Düzenleme Programları

Dizi ve Filmlere Altyazı Nasıl Eklenir?

YORUMLAR