Dikkat! iPhone Kullanıcıları İçin Önemli Uyarı, Şifreleriniz Tehlikede

Dikkat! iPhone Kullanıcıları İçin Önemli Uyarı, Şifreleriniz Tehlikede

iPhone kullanıcılarına önemli bir uyarı geldi. Kullanıcıların iCloud şifrelerinin çalınmasına yol açan yeni bir güvenlik açığı saptandı.

iPhone ve iPad kullanıcılarının iCloud şifrelerini ele geçirilmesi ile sonuçlanabilen yeni bir güvenlik açığı saptandı.  Yahoo.com ve BGR.com’da yayınlanan habere göre, akıllı cihazlarında 3'üncü parti uygulamalar yerine Apple'ın standart e-posta uygulaması kullanan kişiler, bu saldırıya maruz kalabilirler. Yapılan açıklama bu uygulamada bulunan bir yazılım açığı sayesinde kullanıcıların cihazlarına girdiği iCloud şifreleri başkaları tarafından ele geçirilebiliyor. Söz konusu açık, iPhone ve iPad'lerde sahte bir iCloud sayfasının açılmasına ve kullanıcıların buraya girdiği şifre ve kullanıcı adının kopyalanmasına sebep oluyor.

Kullanıcı bilgilerini çalmak için sahte iCloud giriş ekranı oluşturan siber saldırganların, Apple'ın en son yayınladığı işletim sistemi iOS 8.3'teki açıktan da yararlandığı iddia ediliyor. Konuyla ilgili henüz resmi bir duyuru yapmayan Apple, en geç iOS 8.4 ile birlikte bu sorunu da çözecektir diye düşünülüyor.

Geçen yıl yaşanan iCloud saldırısının ardından onlarca ünlü isime ait özel fotoğraflar internete sızdırılmış saldırıdan pek çok Hollywood yıldızı etkilenmişti. Bu büyük skandalı iCloud Hacklendi, Ünlülerin Özel Hayatları Ortaya Saçıldı haberimizle paylaşmıştık.

iCloud Hesabı Nasıl Korunur?

Apple iCloud Sızıntısını Araştırdığını Söyledi

iCloud'a 2 Aşamalı Güvenlik Sistemi Geldi

YORUMLAR