Dikkat! Kredi Kartı Taksitleriyle İlgili Değişiklikler Yolda

Dikkat! Kredi Kartı Taksitleriyle İlgili Değişiklikler Yolda

Başbakan Yardımcısının Anadolu Ajansına verdiği bir demeç, Kurban Bayramdan sonra kredi kartları ve taksit işlemleriyle ilgili değişikliklere gidileceğine işaret ediyor.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli kredi kartları ve tüketici kredileriyle ilgili çalışma yapıldığını söyleyerek, “daralmayı telafi etmeye yönelik bir çalışma yapıyoruz. Ticareti teşvik edici bir çalışma yapmamız gerekiyor. Alışverişlerde taksit sayısını artırıcı düzenlemelerin yapılması gerekiyor. Cari açığın genişlemesini önlemek için bu düzenlemeyi Türkiye’de üretilen mal ve hizmetlere yönelik yapmak istiyoruz” diye konuştu.

Ancak Canikli bu yeniliklerin ne zaman yürürlüğe gireceğini bilmediğini ama bayramdan önce her hangi bir yenilik olmayacağını da sözlerine ekledi.

Kredi kartına taksit sayısına yeni düzenlemelerin geleceğini ima deden Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, “Şu an cep telefonu, restoran, akaryakıt ve gıda harcamalarının taksitlendirilmesi yasak. Elektronik, mücevher, telekomünikasyon harcamalarında 6, beyaz eşya ve mobilyada ise 9'dan fazla taksit yapılamıyor” diyerek bu durumun yenilenebileceğini de ima etti. 

YORUMLAR