Dikkat, Microsoft Korsan Windows Kullanıcılarının Peşine Düştü

Dikkat, Microsoft Korsan Windows Kullanıcılarının Peşine Düştü

Yazılım devi Microsoft, korsan anahtarlarla Windows ve Office sürümlerini etkinleştirenlerin peşine düştü.

Microsoft, çalıntı lisans anahtarlarıyla Office ve Windows sürümlerini etkinleştiren kullanıcıların peşine düştü. Bu şekilde etkinleştirilen programlar yüzünden maddi olarak zarara uğrayan firma, elindeki IP'lerin kimlere ait olduğunu araştırmaya başladı. ABD internet sağlayıcısı Comcast ile görüşen Microsoft, elindeki IP adreslerini sıkı takibe alacak.

İddiaya göre şu an piyasada on binlerce korsan Windows ve Office sürümü bulunuyor. Her biri farklı ülkedeki farklı kullanıcılara ait olan anahtarlarla etkinleştirilen bu korsan programlar Microsoft'un takibi altına giriyor. Etkinleştirme işlemiyle birlikte IP adreslerini de elde eden firma, yaşadığı gelir kaybını kapatmak için anahtarların değerini korsan kullanıcılardan talep edecek. Yasadışı olarak kullanılan bu programlar bazı durumlarda kullanıcıdan habersiz olarak bilgisayar satıcıları tarafından da yüklenebiliyor.

Konuyla ilgili araştırmalarına devam edecen Microsoft, pek duracak gibi görünmüyor. Eğer sizde korsan işletim sistemi kullanıyorsanız bir an önce önlem almanız gerekebilir.

Ünlü Crack Grubu Pes Etti ve Korsan İşine Ara Verdi!

2 Sene İçerisinde Korsan Oyunlar Tamamen Ortadan Kalkabilir!


YORUMLAR