Dikkat! Oculus Rift’e Elinizi Kaptırabilirsiniz.

Dikkat! Oculus Rift’e Elinizi Kaptırabilirsiniz.

Oculus Rift’in el hareketleriyle olan uyumunu geliştirebilmek için yaptığı çalışmalar var.  Ancak şimdiye kadar hiç biri bu kadar pürüzsüz olmamıştı. Artık sanal gerçeklikte ellerinizi rahatça kullanabileceğiniz günler hiç uzakta değil.

Daha dün Oculus Laboratuvarları birkaç yeni gelişmeyi sessizce paylaştı. 13th Lab adı verilen bir elektronik cihaz geliştirme firması ile beraber Nimble VR isimli bir cihazı tanıttı. Nimble VR elleri takip ederek iskelet hareketlerini Oculus Rift’e aktarabilen bir teknoloji. Yeni cihaz el hareketlerini görüntünün içine eşleme açısından oldukça başarılı

Kickstarter projesi olarak başlayan Nimble VR şu anda projesi için kaynak toplamayı durdurmuş. Kicstarter’da 62 bin dolar hedefleyen, şu anda 135 bin doları geçmiş olan projenin kaynak toplamayı durdurmasının sebebi olarak Oculus ile iş birliğine hazırlanıyor olması gösteriliyor. Projenin Kickstarter iptal tarihi ise dünü gösteriyor. Projeyi Kickstarter’da bu linkten görüntüleyebilirsiniz.

Oculus firması sanal gerçeklik üzerine bizi şaşırtmaya devam ediyor. Her geçen gün bir adım daha ileriye giden Rift projesinin sonu görünmüyor gibi. 

Oculus Rift İle Tanışın

Sanal Gerçeklik Gözlüğü ile Dalış Oyunu Oynamak

Oculus Rift'in Hatasını Bulana 500 Dolar

Yeni Oculus Rift Crescent Bay Prototipi Ortaya Çıktı

YORUMLAR