Dikkat, PC Katili USB Flaş Bellekler Bilgisayarları Yakıyor

Dikkat, PC Katili USB Flaş Bellekler Bilgisayarları Yakıyor

Siber korsanlarla uğraştığımız yetmiyormuş gibi şimdi de PC’ye takıldığında cihazları tamamen yakan USB bellekler yaygınlaşmaya başladılar.

USB flaş bellekler, kötücül yazılımların PC’lere hızla bulaşmasında önemli bir araç oldukları için her zaman dikkatle kullanılması tavsiye edilen araçlar. Bir şekilde kötücül yazılım taşıyan USB bellekleri engelleyebiliyoruz, ancak yeni bir tehlike ucuz pazarlarda yayılmaya başladı.

Dark Purple haberimizi video olarak da sizlerle paylaşmıştık. Bu tehlikeli USB bellekleri gerçeklerinden ayırt etmek neredeyse imkansız. Bundan dolayı bilinen markalara yönelmekte fayda var. Ucuza satılan ve hangi marka olduğu pek belli olmayan USB bellekler PC’ye takıldığı anda cihazlara 220 volt elektrik şoku iletebiliyorlar. Bunun sonucu olarak ucuza aldığınıza sevindiğiniz USB flaş bellek bir anda hem cihazınız hem de ciğerinizi yakabiliyor.

Dark Purple teknolojisi taşıyan USB bellekler gerçekten kötü niyetli insanların hainlik yapmak için her fırsatı değerlendirebileceğinin de bir ispatı gibi. Bilmediğiniz tanımadığınız dükkanlardan ya da satıcılardan alacağınız ucuz USB’lere pek bulaşmamanızı tavsiye ediyoruz. 

Dikkat, Hırsızlar Kredi ya da Banka Kartı Kullanmadan ATM’lerden Para Çekebiliyorlar

YORUMLAR