Dikkat: Sahte Samsung Galaxy S6'lar Piyasada Can Yakıyor

Dikkat: Sahte Samsung Galaxy S6'lar Piyasada Can Yakıyor

Bazı e-ticaret siteleri 500-600 dolar fiyatlarla sahte Samsung Galaxy S6 serisi cihazlar satmaya başladı. Cihazlar o kadar özenle kopyalanmış ki, gerçeğinden ayırt etmek imkansız. Sahtesini nasıl ayırt edeceksiniz? İşte ipuçları.

Sahte Samsung Galaxy S6’lar piyasaya düştü. Son derece ucuza satılan telefonlar satın alanlar çok kötü sürprizlerle karşılaşıyor. eBay’de bile rastlanan sahte Samsung Galaxy S6 satışları, bu tip ünlü e-ticaret sitesine güvenenleri hayal kırıklığına uğratıyor. Sahteciler, nasılsa kontrol edilemediği için bilinen e-ticaret sitelerini tercih ediyorlar. 500 dolara satılan Samsung Galaxy S6'lar, son derece kötü sürprizler barındırıyor.

Cihazı alan kişi, cihazı eline ilk aldığında hiçbir fark bulamıyor. Sahte Samsung Galaxy S6’lar son derece özenle kopyalanmış ve işçiliği neredeyse aynı. Ancak cihazların yazılımları kontrol edildiğinde şok edici gerçekler ortaya çıkıyor.

Cihazlar wi-fi şebekeleri görmüyor, SIM yuvalarında sıkıntı ve çözünürlükleri ise 720p’den yüksek değil. Açılışındaki logoda Android 5.0.2 yazsa bile cihaz KitKat çalıştırıyor, 1 GB RAM’e sahip ve MediaTek 6582 yonga mimarisiyle donatılmış.

Cihazın açılışında çıkan logo ve açılış bilgileri yanlış İngilizce gramerine sahip. Buna çok dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca cihazın özelliklerini iyice tanıyıp hakkında yazılan makaleleri taramadan bu tür tekliflere balıklama atlamak hiç doğru değil. Cihazın kutusun bile mükemmel taklit edildiğini var sayarsak, bu bile son derece yanıltıcı bir durum.

Size bu tür tekliflerle gelen ve elden cihaz satmak isteyen insanlardan cihazı almamak en güvenli yöntem. Zaten cihazı denemek için kutusundan çıkarmak ve çalıştırmak istediğinizde sizi türlü bahanelerle bundan vazgeçirmek isteyen satıcılar niyetlerini de belli etmiş oluyorlar. Onun için oradan hemen uzaklaşmanızı da tavsiye ediyoruz.

İşte sahte Samsung Galaxy S6 videosu ve taklit ile gerçeğinin farkları.

Sahte Samsung Galaxy S6 fotoğrafları

Samsung Galaxy S6 Edge Basın Fotoğrafları

Samsung Galaxy S6 Basın Fotoğrafları

YORUMLAR