Dikkat: Twitter'da Türkiye'nin Adı Kullanılarak Yeni Bir Tehdit Oluşturuldu

Dikkat: Twitter'da Türkiye'nin Adı Kullanılarak Yeni Bir Tehdit Oluşturuldu

Twitter’dan geliyormuş gibi görünen ve başlığı "Security Turkey" olan DM mesajlarına itibar etmeyin. Bu mesajlardaki linklere tıklamayın ve hemen mesajı silin.

Bu mesajın DM yoluyla gönderilmesi kullanıcıları tuzağa düşürüyor. Twitter aslında kullanıcılarıyla hiçbir zaman DM yoluyla iletişim kurmuyor, e-posta adreslerini kullanıyor. Öte yandan örneğini aşağıda göreceğiniz sahte mesajda Twitter ibaresinin yanlış yazılmış olduğunu da dikkat etmek gerekiyor. Bu tip bir imla hatasını sosyal medya şirketinin yapması hiç olası değil.

Twitter bu DM yoluyla kullanıcılara gönderilen ve Türkiye gündemini kullanarak üyeleri ajite eden mesaja karşı üyelerini uyarıyor. Özellikle bu mesajda yer alan linke tıklandığında bazı üyelerinin hesaplarının ele geçirildiği de gelen bilgiler arasında. Twitter bu mesajı gönderen adresin sahte olduğunu, mesajların derhal DM kutsundan silinmesi gerektiğine dikkat çekiyor.

Eğer siz de böyle bir mesajla karşılaşırsanız buna itibar etmemeli ve hemen mesajı DM kutunuzdan silmelisiniz. Twitter ve sosyal medyadaki tüm arkadaşlarınızı da bu konuda uyarmanızı tavsiye ediyoruz.

Twitter ve Vine Profilleri Birleşiyor

YORUMLAR