Dikkat, WhatsApp Sesli Mesaj Virüsü Geri Döndü

Dikkat, WhatsApp Sesli Mesaj Virüsü Geri Döndü

İlk hizmete girdiğinde WhatsApp’ın ücretli olacağına dair gelen mesajlar kullanıcılar için tehdit oluşturuyordu. Şimdi de eski bir düşman daha geri döndü.

Whatsapp'ta sesli arama mesajınız var' uyarısıyla gelen sahte e-postalar yeniden yayılmaya başladı. Bu durum yıllar önce de yaşanmıştı, yani aslında yeni bir tehdit değil.

Kullanıcıların mail adreslerine gönderilen söz konusu sahte e-posta, içeriğinde WhatsApp'tan gelen sesli mesajın olduğunu belirtiliyor ve 'autoplay' butonuna tıklayarak kullanıcıların bu sesli mesajı dinlemeleri isteniyor. Bu link'e tıklayanlar ise virüslü bir internet sitesine yönlendiriliyorlar.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta WhatsApp’ın böyle bir uyarı sistemi olmaması. Yani WhatsApp için böyle bir şey söz konusu değil. WhatsApp kullanıcılara hiçbir şekilde e-posta göndermediği gibi Whatsapp'ta sesli mesaj bırakıldığında da zaten kullanıcının kendisinin Whatsapp'a girerek bu sesli mesajı dinlemesi mümkün. Kısaca WhatsApp’tan gelmesi muhtemel hiçbir e-postayı dikkate almamak gerekiyor.

Dikkat: WhatsApp Üzerinde Gözetleniyorsunuz

WhatsApp Sesli Arama Özelliği Nasıl Kullanılır?

Kaçırmamanız Gereken WhatsApp İpuçları ve Hileleri

YORUMLAR