Dikkat! WhatsApp'tan Gelen Sahte Görüntülü Arama Davetine Kanmayın

Dikkat! WhatsApp'tan Gelen Sahte Görüntülü Arama Davetine Kanmayın

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp şu sıralar görüntülü arama özelliğini yaymakla meşgul. Henüz çoğu kullanıcıya ulaşmayan bu özelikten faydalanmak isteyen dolandırıcılar ise hesapları çalmanın peşinde.

Hali hazırda sesli arama özelliğine sahip olan WhatsApp, uzun zamandır beklenen görüntülü arama servisini bir süre beta uygulamasında test ettikten sonra tüm kullanıcılar için yaymaya başladı. Kademeli olarak bölgelere yayılan özellik, şu sıralar beta uygulamasında kullanıyor anca, ana uygulamanın en güncel sürümüne sahip olmayan kullanıcılar bu özellikten faydalanamıyor. Bu durumu fırsat bilen dolandırıcılar da kullanıcıların hesap bilgilerini ele geçirmek için yeni bir tezgah kurdu. 

Dolandırıcılar yeni numarasıyla WhatsApp'tan "görüntülü arama özelliğine sahip WhatsApp sürümünü indir" başlığı altında atılan bir mesajdaki link ile kullanıcıları ağlarına düşümeye çalışıyor. Bu linke tıklayan kullanıcılar son derece profesyonelce hazırlanmış bir "sahte" bir sayfaya gidiyor ve burada türlü hilelerle hazırlanmış işlemler kullanıcılara sunuluyor. Sitedeki yönlendirmeleri yapan kullanıcıların bilgileri ise tehlike altına giriyor. Tamamen yasa dışı olan ve kullanıcıları dolandırma amaçlı hazırlanan bu tezgaha aldanmamanız gerekiyor. Öte yandan hiç bir sosyal medya uygulamasının bu şekilde güncelleme almadığını da söyleyelim. Güncellemeler otomatik olarak telefonlara geliyor. 

Whatsapp'ın Ücretsiz Görüntülü Konuşma Özelliği Nihayet Geliyor

WhatsApp ile Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?

YORUMLAR