DiRT Rally 2.0'ın Kariyer Modundan İlk Detaylar Geldi

Oyun dünyasının önemli isimlerinden olan Codemasters, halihazırda DiRT Rally 2.0 oyununun geliştirmesine devam ediyor. İlk DiRT Rally oyununun gösterdiği başarılı performanstan sonra, benzer bir performans beklediğimiz devam oyunu ile ilgili yeni detaylar en nihayetinde paylaşıldı. Görünüşe göre DiRT Rally 2.0, ilk oyundakine benzer bir kariyer moduyla gelecek.

DiRT Rally 2.0, geçtiğimiz Eylül ayı içerisinde Codemasters tarafından duyurulmuştu. 26 Şubat 2019 tarihinde PlayStation 4, PC ve Xbox One platformlarına çıkması beklenen oyunda, Yeni Zelanda, Arjantin, İspanya, Polonya, Avustralya ve ABD olmak üzere altı farklı bölgedeki sayısız etaplarda, geçmişten günümüze kadar uzanan zamandaki çok çeşitli ralli arabaları direksiyonunun başına geçeceğiz. FIA World Rallycross Championship lisansı da bulunan DiRT Rally 2.0, 2018 sezonundan arabalara ek olarak, resmi WorldRX pistlerinden sekiz tanesini de sizlere sunarak çıkışını gerçekleştirecek.

Oyunun duyuruluşunun üzerinden dört ay geçmiş ve çıkışına da hemen hemen bir buçuk ay kalmış olsa da Codemasters bu zamana kadar oyun ile ilgili pek fazla bir detay vermemişti. Ancak Şef Oyun Tasarımcısı Ross Gowing, DiRT Rally 2.0 oyununun kariyer modu ile ilgili az biraz bilgi paylaşımında bulundu. Anlaşılan o ki, devam oyununun kariyer modu, ilk DiRT Rally oyunundan bir takım esinlenmeler barındıracak. Öyle ki, DiRT Rally 2.0 oyununun kariyer modu beş basamaktan oluşuyor. En tepede de tahmin edebileceğiniz üzere Master (Usta) seviyesi yer alıyor ve Gowing tarafından söylenene bakılırsa, Master seviyesine tutunabilmek epey çetrefilli olacakmış.

Öte yandan, aşama kaydetmek için bütün şampiyonalarda yarışıp da başarılı olmaya çalışmanıza gerek yok. Herhangi bir şampiyonadaki arabaları kullanarak da aşama kaydedebilirsiniz. Aynı şekilde, eğer isterseniz, düşük güçlü önden çekişli arabaları kullanarak başarı elde edebilmeniz de mümkün olacak. Bunun başlıca sebebi ise, DiRT Rally 2.0 oyununun, sizi kariyer modundayken seçtiğiniz arabaya göre değil de sınıfınıza göre rakiplerle eşleştirecek olması.

Son olarak, Rallycross kısmı da benzer bir işleyişe sahip olacakmış. Rallycross şampiyonasında da en üst basamağa ulaştığınız zaman, rekabete devam edebilmek için dünya sınıfında yüksek performanslı bir Rallycross arabası kullanmanız gerekecek.

Şimdilik Şef Oyun Tasarımcısı Ross Gowing tarafından paylaşılmış olan DiRT Rally 2.0 oyununun kariyer moduna ilişkin detaylar ne yazık ki bu kadar ama oyunun çıkışına başta da dediğimiz gibi halen bir buçuk aylık bir süre olduğu için, yakın bir zamanda daha fazla detayın paylaşılacağından eminiz.