Diş Doktoruna Bilgi Aktaran Fırça

Diş Doktoruna Bilgi Aktaran Fırça

“Işın Fırçası” adı verilen bir teknolojik ürün, dişlerinizin ne kadar temiz olduğunu diş doktorunuza bildiriyor. Henüz geçen hafta kullanılabilir olan Bluetooth nitelikli diş fırçaları, diş fırçalama alışkanlığını izlemek ve kullanıcıları, ağız içi hijyenleri konusunda ayrıntı göndermeye teşvik etmek için bir sensör bulundurmakta.

Bir zamanlayıcı yardımı olmadan hanginiz önerilen iki dakikalık süre boyunca dişlerinizi fırçalıyorsunuz? Yeni akıllı diş fırçasının “Işın Fırçası”nın arkasındaki kişilere göre pek fazla değil. Buna göre, bir insan dişlerini fırçalamaya ortalama 46 saniye harcıyor. Bu zamanlayıcı onlara, iki dakikalık süreyi tamamlamaları için yüzde 50 daha fazla şans veriyor.

Blutooth nitelikli diş fırçası geçen yıl CES’te tanıtılmıştı. Haziran ayında FDA onayı aldı ve geçen hafta $49,99’lık fiyatla satılmaya başladı. Bu fırça sadece fırçalama sıklığını belirleyen bir sensör içermekle kalmıyor, aynı zamanda fırçalama süresini de izliyor ve bu iki dakikalık süre boyunca dişini fırçalayan kişinin istediği bir müziği dinlemesini de sağlıyor.

Fırçanın sapındaki bir buton üzerinden, kullanıcı isterse, verilerini bir uygulamaya senkronize edebilir ve bunu diş hekimine gönderebilir.

Fırçalar mavi ve pembe renklerde kullanıcıya sunulmakta. Ayrıca bir AA batarya ile çalışmakta. Bunların yanı sıra, çocuklar için değiştirilebilir başlıklar da $3,99’ satılmakta. 

Geçen Çeyrekte Sadece Bir Milyon Surface Tablet Satıldı

YORUMLAR