Disappearing People: Gözden Kaybolmak İçin Eşsiz Bir Araç

Disappearing People yani Kaybolan İnsanlar olarak bilinen proje, web kameranızın karşısındayken ortadan kaybolmanızı sağlıyor. Geliştirilen yazılım, TensorFlow tabanlı.

Bir Google mühendisi, kamera ile çektiğiniz görüntüden gerçek zamanlı olarak kendinizi kaldırabileceğiniz bir program ayarladı. Yapay zeka desteği bulunan araç, arka planı algılayarak sizi görüntüden çıkarıyor.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte, birçok yenilik gördük. Bu yeniliklerden bir tanesi de hiç şüphesiz, internet üzerinden yapılan görüntülü çağrılar. Milyonlarca tüketici, farklı uygulamalar sayesinde binlerce kilometre uzaklıkta sevdikleriyle görüntülü konuşmayı tercih edebiliyor.

Disappearing People sizi ekrandan tamamen silebiliyor

Jason Mayes isimli Google mühendisinin bir süredir çalıştığı bir proje herkesi şaşırttı. Tam anlamıyla çalışabilir duruma gelen ve bugünle birlikte kullanılabilir olan araç son derece ilginç.

Disappearing People yani Kaybolan İnsanlar olarak bilinen proje, web kameranızın karşısındayken ortadan kaybolmanızı sağlıyor. Geliştirilen yazılım, TensorFlow tabanlı. Bu araç, ilk olarak arkanızdaki görüntüyü algılamaya çalışıyor. Böylece bir süre sonra sadece arka tarafındaki görüntüyü gösterip sizi yok edebiliyor.

Web kameranızda kendinizi gizlemek istiyorsanız, bu uygulama sizin görüntünüzü tamamen ekrandan silebiliyor. Böylece sanki odada hiç yokmuşsunuz gibi görünüyor.

YORUMLAR