Disney Filmlerinin VR Sürümleri Sihirli Dünyalar Vaat Ediyor

Disney Filmlerinin VR Sürümleri Sihirli Dünyalar Vaat Ediyor

VR yani sanal gerçeklik alt yapısı oyunlardan sonra sinema filmlerini de etkileyecek gibi görünüyor. Disney Stüdyolarında yapılan gişe canavarı filmlerin VR sürümlerini Steam üzerinden indirip. Disney VR uygulamasıyla seyretmek artık mümkün.

Ancak bunu yapmak için bir Oculus Rift ya da HTC Vive gözlük setine ihtiyacınız var. Bu uygulama ve gözlük setlerini kullanarak Star Wars evrenine, Orman Kitabı’nın derin ve vahşi ortamına anında ışınlanıyorsunuz. Bu arada Marvel’in Yenilmezler (Avengers) takımını da ziyaret etmeniz mümkün olabiliyor.

Şimdilik bu kilometre taşı filmlerden sadece belli sekansların izlenebildiği Disney VR filmler çok yakın bir gelecekte bu tür zengin evrenleri bünyesinde barındıran filmlerin, sinema salonlarını ziyaret edebiliyor olabileceğinin de bir işareti gibi. 360 derece VR filmler bir sinema salonunda ne kadar rahat izlenebilir düşünmesi henüz zor. Bu yüzden Disney VR uygulaması bu deneyimi daha kişisel kılmayı amaçlamış. Bireysel olarak sihirli evrenleri ziyaret etmenizi mümkün kılmış.

Disney VR uygulaması ve filmleri Steam üzerinden indirilebiliyor. Steam üzerinden ücretsiz olarak indirilebilen bu uygulama elbette bazı sistem gereksinimleri talep ediyor.

Disney VR Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 8/10 64-bit

İşlemci: Intel i5-4590 equivalent or greater

Bellek: 8 GB RAM

Ekran Kartı: Video Card NVIDIA GTX 970 / AMD R9 290 equivalent or greater

Depolama: 3 GB kullanılabilir alan

Google, VR Kullanımını Kolaylaştırıyor

En Baba VR Cihazı

VR Cihazların Yüksek Sistem Gereksinimi İstemesinin 5 Nedeni

YORUMLAR