Disney’in Yeni Aladdin Uyarlamasından İlk Fragman!

Disney’in Yeni Aladdin Uyarlamasından İlk Fragman!

Disney’in merakla beklenen filmi Aladdin’den ilk fragman geldi. Ünlü İngiliz yönetmen Guy Ritchie imzalı yapım, bizleri yepyeni bir dünyaya götürüyor.

Bir dönemin en popüler animasyon filmlerinden olan Aladdin, yeniden beyaz perdeye uyarlanıyor. Lambadaki yaramaz ama bir o kadar da sevimli mavi cini ise Hollywood’un sevilen aktörü Will Smith canlandırıyor. 

Şöhret ve zenginlik hayaliyle yanıp tutuşan Aladdin’e, Jack Ryan dizisinin yıldızı Mena Massoud hayat veriyor. Power Rangers filminden tanıdığımız Naomi Scott ise kahramanımızın büyük aşkı Jasmine’i canlandıracak. Ayrıca Krallığı ele geçirmek için uğraşan şeytani büyücü Jafar rolünde ise  Marwan Kenzari’yi izleyeceğiz.

Yeni Aladdin uyarlamasının yönetmen koltuğunda Guy Ritchie oturuyor. İngiliz yönetmenin geçmişinde Snatch, Sherlock Holmes, Kod Adı: U.N.C.L.E ve  Kral Arthur: Kılıç Efsanesi gibi birbirinden başarılı yapımlar bulunuyor. 

Aladdin remake’i 1992 yılındaki orijinal animasyon filmini temel alıyor. John August başta olmak üzere birçok senarist tarafından kaleme alınan senaryo, ayrıca "Aladdin ve Sihirli Lambası" masalına da dayanıyor. Filmin müzikleri ise vitrininde 8 Oscar ödülü bulunan Alan Menken tarafından bestelendi. 

Disney’in yeni Aladdin’i 24 Mayıs 2019 tarihinde vizyona girecek.