District 9 Yönetmeninden Kısa Bir Anthem Filmi Geliyor

Geçmişinde Baldur's Gate gibi bir başyapıt olsa da son dönemde daha çok Mass Effect ve Dragon Age serileri ile anılan BioWare stüdyosunun yeni oyunu Anthem, uzun zamandır süren bekleyişin ardından 22 Şubat 2019 tarihinde yani önümüzdeki hafta içinde PlayStation 4, PC ve Xbox One için satışa sunulacak. Destiny seven oyuncuların fazlasıyla ilgisini çekmiş olan yeni oyunun ne derece büyük bir başarı elde edeceği ise yine de bir merak konusu oldu.

Eğer Anthem için sabırsızlanıyorsanız, sizi daha da çok sabırsızlandıracak bir haberimiz var. Bu hafta içinde Anthem için Conviction adı altında kısa bir film yayınlanacak.

Önümüzdeki Perşembe günü yayınlanacak olan ve gerçek oyuncuların rol alacağı kısa filmin yönetmenliğini, District 9, Elysium ve Chappie filmlerinin de yönetmeni olan Neill Blomkamp yapıyor. Anthem oyununun başlangıcından on yıllar öncesindeki bir zamanda geçecek olan Conviction filminde, yeni karakterler ile yeni bir hikaye anlatılacak.

Perşembe günü, Blomkamp tarafından 2017 yılı içerisinde kurulan Oats Studios şirketinin Youtube kanalı üzerinden yayınlanacak olan filmin kısa tanıtım klibini, aşağıdan izleyebilirisiniz.

2017 yılındaki EA Play etkinliği sırasında ilk detaylarının paylaşıldığı Anthem, çoklu-oyuncu tabanlı bir rol yapma oyunu olarak karşımıza çıkacak. Fort Tarsis bölgesindeki insanların güvenliğini tehdit eden tehlikelere karşı savaşacağımız Anthem oyununda haritayı keşfe çıkacak ve bize verilen görevleri tamamlamaya çalışacağız.