Diyanet İşleri Uzmanı: "Retweet Atmak Kul Hakkı İhlalidir"

diyanet işleri boşanma

Diyanet İşleri Uzmanı Mustafa Soykök'ün 'Sosyal Medyada Genç Olmak' başlığıyla yayımlanan yazısı tepkilere yol açtı. Soykök yazısında, YouTuber'ların hesap günü tespit edileceğini söyledi.

Soykök, tartışılan yazısında şu ifadelere yer verdi:

"İnsan zaafları ve tutkuları ile insandır. İslam dini açısından önemli ve öncelikli olan bunlardan arınmış olmak değil, bunları kontrol altında tutarak iyi, faydalı ve dengeli bir hayatı inşa edebilmektir. Güç, servet ve şehvet tutkusunun yanında beğenilme arzusu, elindekinden daha fazlasına sahip olma tutkusu, takipçilerinin çokluğu ile övünme isteği (tekâsür) özellikle sosyal medya alanında gün yüzüne çıkardığımız zaaf noktalarımızdır

Soykök "İzni olmadığı halde bir başkasına ait herhangi bir fotoğraf ya da bilgiyi sosyal medya hesaplarında paylaşmak, bu şekildeki paylaşımları beğenmek ve retweet etmek kul hakkı ihlalidir" dedi. Yayınlanan yazının devamında "Kameralar bir ömür boyu kayıtta kalacak, en başarılı ‘YouTuber'lar hesap günü tespit edilecektir." ifadelerini kullanan Diyanet işleri Uzmanı, sosyal medya kullanıcıları tarafından büyük bir tepki gördü. 

Diyanet İşleri Uzmanı Mustafa Soykök'ün "Sosyal Medyada Genç Olmak" isimli yazısı hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda görüşlerinizi paylaşmayı unutmayın!