DJI'dan Mavic 2 için 650 Dolara Dahili Ekranlı Kumanda

DJI, Mavic 2 Zoom ve Mavic 2 Pro drone'larına uygun olarak geliştirilen yerleşik bir ekrana sahip yeni uzaktan kumandasını satışa çıkardı. Fiyatıyla dikkat çeken yeni kumanda, daha profesyonel açılar yakalamak isteyenler için geliştirilmiş.

DJI Smart Controller adıyla satışa sunulan yeni ekranlı kumanda, Android sistemiyle çalışıyor ve 5.5 inçlik 1080p dokunmatik ekrana sahip. Göze doğrudan gelen ışığı dağıtması ve aynı zamanda uzun süre boyunca radyo menzilinde kalması gibi özellikleriyle dikkat çeken dahili ekranlı kumanda 650 dolarlık fiyat etiketiyle satışa sunuldu.

Eksi 20 ila 40 derece arasında değişen hava şartlarına karşı tam kullanım sunabildiği ifade edilen Smart Controller'ın ekranı güneş gözlüğü ile de rahatça görülebiliyor. Bu anlamda telefon ekranlarından daha başarılı olduğu düşünülen kumandanın 16GB hafızasına ek olarak 128 GB'a kadar microSD kart desteği bulunuyor.

Çıkarılabilir olmayan 5000 mAh bataryaya sahip olduğu dile getirilen kumanda 2,5 saat kullanım sunuyor. Ancak 2 saat gibi uzun sürede şarj olan DJI Smart Controller, daha hassas kontroller isteyen hem profesyonel hem de amatör drone yolcuları için kullanışlı bir aksesuar gibi gözüküyor.