DJI, Drone'larında Güvenlik Açığı Bulanlara Para Ödeyecek

DJI, Drone'larında Güvenlik Açığı Bulanlara Para Ödeyecek

DJI, güvenlik araştırmacılarının dikkatini yazılım ve drone'lera çevirmek istiyor. Şirket tarafından yapılan açıklamada, keşfedilen hatalara veya açıklara para ödeyeceği belirtildi. DJI Tehdit Tanımlama Ödül Programı adı verilen program, araştırmacılarla drone üreticisi arasında resmi bir iletişim hattı yaratmayı hedefliyor.

Güvenlik açıklarına ve hatalara para ödeme sistemi kesinlikle yeni değil ancak bu program, DJI şirketinin drone güvenliğine büyük önem verdiğini bir kez daha kullanıcılarına gösteriyor. Aynı zamanda DJI, aksaklık yaşamamak için çalışıyor ve drone yüzünden kimsenin yaralanmamasını istiyor.

DJI, droneları üzerinde güvenlik açıkları bulan veya yazılım hatasını gören kişilere, hatanın oranına göre belli bir ücret ödeyecek. Drone'larda kusur bulan herkese 100 dolar ila 30,000 dolar arasnda bir ödeme yapacağını ifade eden firma, herkesten yardım beklediğini açıkladı.

DJI Teknik Standartlar Direktörü Walter Stockwell yayınlanmış bir bildiride, "Araştırma topluluğuyla meşgul olmak ve makul endişelerine ortak bir işbirliği sonucu cevap vermek istiyoruz" sözlerini sarf etti. Yani DJI, büyük açıklar bulanlara sadece ödül vermekle yetinmeyecek, belki de şirkette iş imkanı sunacak.

Hata raporlarını DJI'a şu anda e-postayla göndermek mümkün. Ancak standartlaştırılmış bir form veya şartların daha detaylı açıklamasını istiyorsanız bir süre daha beklemek zorunda kalacağınız belirtildi.

DJI’ın Kurucusu Frank Wang, Asya’nın En Genç Milyarderi Oldu

DJI Elle Kontrol Edilebilir Spark Drone Modelini Tanıttı

YORUMLAR