DJI, IFA 2017'de Yeni Drone Modellerini Tanıttı

DJI, IFA 2017'de Yeni Drone Modellerini Tanıttı

Drone piyasasının güçlü üreticileri listesinde bir numara olan DJI, IFA 2017'deki etkinliğinde iki yeni drone'ununu tanıttı. Tanıtılan iki drone için de yeni sıfatını kullanmak çok doğru olmayacaktır çünkü iki model de önceki versiyonların yenilenmiş hali olarak karşımıza çıktı. Mavic Pro Platinum, daha uzun uçuş süresi ve daha düşük ses ile uçuş imkanı sağlarken, Phantom 4 Pro Obsidian ise yeni rengi ile hem daha şık görünecek hem de renginin avantajı ile martı saldırılarına daha az maruz kalacak. DJI aynı zamanda yakında Spark modeli için çıkacak yeni yazılım güncellemesini de duyurdu. Şimdi yeni çıkan iki drone'a da yakından bakalım.

DJI Mavic Pro Platinum

DJI'ın çok sevilen ve Phantom'dan daha taşınabilir olan drone'u Mavic Pro'nun yeni versiyonu Mavic Pro Platinum yeni elektronik hız kontrolcüleri ve yeni pervaneleri ile Mavic Pro'ya 4 dB daha az sesle uçabiliyor. Bu da önceki versiyonundan %60 daha sessiz uçabildiğini anlamına geliyor. Tek geliştirme tabi ki seste değil. Drone kullanıcıları için son derece önemli olan uçuş süresinde de artış var. Mavic Pro fabrika verilerine göre 27 dakika havada kalabilirken bu süre Mavic Pro Platinum'da biraz daha uzun, 30 dakika. Tabi bu sürelerin farklı kullanım şekillerine göre değişebileceğini de unutmamak gerekiyor. Önceki model gibi saatte 65 kilometre hıza ulaşabilen ve 4K video kaydı yapabilen Mavic Pro Platinum'un Amerika için ön sipariş fiyatı 1099 dolar olarak belirlenmiş. Şimdilik ülkemiz için herhangi bir fiyat bilgisi bulunmuyor.

DJI Phantom 4 Pro Obsidian

DJI'ın profesyonel kullanıcılara yönelik drone'u Phantom 4 Pro ise yeni rengi ile tanıtıldı. Renginin değişmesindeki en büyük neden ise maruz kalınan martı saldırılarını azaltmak olarak görülüyor. Phantom 4 Pro Obsidian'a sadece yeni renk ile tanıtılan Phantom 4 Pro olarak bakmamak gerekiyor. Yeni model parmak izi bırakmayan yapıya ve geliştirilmiş gimbal'a sahip. Teknik özellik olarak ise yeni bir şey söz konusu değil. Phantom 4 Pro Obsidian'ın Amerika için ön sipariş fiyatı 1499 dolar. Mavic Pro Platinum'da olduğu gibi, ülkemiz için bir fiyat bilgisi bulunmuyor.

DJI Spark Yazılım Güncellemesi

DJI'ın giriş seviye denebilecek drone'u olan Spark için gelecek yazılım güncellemesi de IFA'da duyruldu. DJI GO 4 uygulaması sayesinde yapılabilecek küre modunda, Spark'ın çektiği görüntüler birleştirilerek küçük bir gezegen görüntüsü oluşturulabilecek.

Dronelar Artık Her Yerde!

DJI, Drone'larında Güvenlik Açığı Bulanlara Para Ödeyecek

YORUMLAR