DJI Korona Virüsüne Karşı Savaş Açtı

Şenzen merkezli drone üreticisi DJI, Çin hükümetiyle iş birliğine giderek korona virüsüne karşı bir proje başlattıklarını açıkladı.

Dronelar Korona Virüsüne Karşı

Şenzen merkezli drone üreticisi DJI, Çin hükümetiyle iş birliğine giderek korona virüsüne karşı bir proje başlattıklarını açıkladı.

Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru yayılmaya başlayan Korona virüsü, başta Çin olmak üzere pek çok ülkede tehlike saçtı. Virüs, şimdiye kadar 2 bine yakın insanın hayatını kaybetmesine neden oldu.

Ülkeler virüsle mücadele etmek için pek çok strateji geliştirirken, büyük firmalar da ülkelere destek verdi. Korona virüsüyle mücadelede destek veren bir başka firma ise DJI oldu.

Geçtiğimiz günlerde şirket, korona virüsüne karşı, dronelar ile bölgelere dezenfektan ilaç sıkacağını açıkladı. Çin hükümetiyle ortak yürütülen proje için DJI firması 1,5 milyon dolarlık yatırım yapacak.

Klor ve Etil Alkol Yağacak

Havadan İlaçlama Yapılacak

Yapılan araştırmalar sonucunda, havadan klor ve etil alkol püskürtmek için uygun yöntemlerin geliştirildiğini belirten yetkililer, DJI drone araçlarını püskürtme işlemi için kullanacaklarını bildirdi.

Yetkililer, bu şekilde korona virüsü salgınıyla baş etmede büyük bir adım atılacağını düşündüklerini ifade etti. Dronelar sadece havadan dezenfektan püskürtmek için değil, aynı zamanda halkı bilgilendirme broşürlerinin dağıtılmasında ya da halka açık toplantılarda ses sisteminin taşınmasında da kullanılıyor.

YORUMLAR