Doctor Strange 2’nin Çekimleri Bu Yılın Sonunda Başlayabilir

Doctor Strange 2’nin Çekimleri Bu Yılın Sonunda Başlayabilir

Doctor Strange filminde canlandırdığı Wong karakteri ile Marvel hayranları tarafından yakından tanınan Benedict Wong, devam filminin bu yıl bitmeden çekilmeye başlanabileceğini söyledi.

Doctor Strange, nam-ı diğer Benedict Cumberbatch'ın yaz aylarında devam filmi için Disney ile görüşmelere başladığı ve şirketle 7,5 milyon sterlinlik bir ücret karşılığında anlaştığı belirtmişti.

Söz konusu görüşmeler Guardian Of The Galaxy serisinin yönetmeni James Gunn’ın kovulduğu dönemde gerçekleşmişti. Dolayısıyla stüdyonun odak noktası hala geleceği belirsiz olan GOTG3 filmine kaymış durumda. Nitekim Disney, Gunn’dan boşalan koltuğuna henüz birisini bulabilmiş değil.

Bu curcunaya rağmen resmi olarak açıklanan yeni Marvel yapımları da yok değil. Black Panther 2’nin Ryan Coogler tarafından yazılıp yönetileceği resmen duyuruldu. Spider-Man: Far From Home filminin çekimleri İngiltere ve ABD’de tüm hızıyla sürüyor. Ayrıca Scarlett Johansson’lı Black Widow spin-off’u için çalışmalar da tam gaz devam ediyor, ancak Doctor Strange’in devam filmi için henüz somut bir adım atılmış değil.

 

 

Hafta sonu Kanada’daki Fan Expo Vancouver’da bir panele katılan Benedict Wong, 2018 yılının sonunda Doctor Strange 2'yi çekmeye başlamayı umduğunu söyledi. Eğer Wong’un işaret ettiği tarih doğru ise, Marvel Sinematik Evreni’nin bir sonraki yapımı Doctor Strange’in devam filmi olacak. 

Buna rağmen Marvel'dan Doctor Strange 2'ye dair bir onaylama yok. Dolayısıyla yapılan her açıklamada spekülasyondan öteye gidemiyor. Tabii stüdyodan resmi bir açıklama gelene kadar.

YORUMLAR