Doğrulandı! İşte iPhone 8’in Ekran Tasarımı

Doğrulandı! İşte iPhone 8’in Ekran Tasarımı

iPhone 8’in, geçtiğimiz modellere kıyasla çok daha fazla spekülasyona neden olduğunu söylersek herhalde yanılmış olmayız. Zira yeni iPhone modeli hakkında söylentiler gelmeye devam ediyor. Ancak bu seferki bilgiler iPhone 8’in ekran tasarımını doğruluyor.

iPhone’un 10. yılı olması, yeni iPhone modeli hakkındaki beklentileri arttırıyor. Geliştirici Steve Troughton-Smith’in, Twitter’daki paylaşımında, yeni iPhone modelinin “iPhone Pro”, “iPhone 8” veya “iPhone X” isimlerinden birine sahip olabileceğini söyledi. Şimdiye kadar ortaya atılan en dikkat çekici iddia ise, hoparlörlerin üst kısımda olacağı ve yeni iPhone’un, ön kamerasının çevresini saran çerçevesiz bir ekrana sahip olacağıydı.

Steve Troughton-Smith ve diğer geliştiriciler, geçtiğimiz günlerde Apple HomePod ürünü içindeki kodları incelemek için zaman harcıyorlardı. Apple HomePod içerisindeki kodlar, iPhone kod tabanının büyük bir kısmını içeriyor. Apple dün yanlışlıkla HomePod ürün yazılımını yayınladı ve bu durum geliştiricilerin gözünden kaçmadı. Yayınlanan kod, gelecek iPhone modelinde bizi nelerin beklediğini öğrenmek için bir fırsat veriyor.

Yayınlanan kodda, "BKFaceDetect" için kullanılan "BK", muhtemelen "Biyometrik Seti" ifade ediyor. Apple, geliştirici araçları için "Kit" kelimesini sıklıkla kullanıyor. Bu kod, yeni iPhone kamerası hakkında gelen haberleri doğruluyor. Zira Bloomberg, bu ayın başında Apple'ın 3 Boyutlu Yüz Taraması için bir kızılötesi kamera kullanacağını bildirmişti.

Kodların ele verdiği iPhone görüntüsünde, kenardan köşeye doğru uzanan bir ekran tasarımı var. Ön kameranın ve sensörün çevresini saran ekranı, Samsung’un Galaxy Note 7 modelinde görmüştük.

iPhone 8 üzerinde spekülasyonların çoğunu Touch ID oluşturuyor. Ekranın önünde mi, altında mı veya arkasında mı görülecek yoksa yan taraftaki güç düğmesi mi kullanılacak henüz net değil. Ancak 3 Boyutlu Yüz Tarama sistemi, telefon kilidini açmayı destekleyecek gibi gözüküyor.

Söylentiler, iPhone 8’in gün yüzüne çıkacağı tarihe kadar artarak devam edecek gibi. Siz de yeni iPhone modeli hakkındaki görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

iPhone 8, 3D Lazer Teknolojisiyle Geliyor!

iPhone 8'in 'Touch ID' Yeri Belli Oldu

iPhone 8'de 4 Renk Seçeneği Olacak

YORUMLAR