Dolandırdıkları Adama "Git Üzerine Soğuk Su İç" Dediler!

Dolandırdıkları Adama Git Üzerine soğuk Su İç Dediler!

Edirne'de yaşayan 59 yaşındaki Ç.K., kendisini cep telefonundan arayıp polis ve savcı olarak tanıtan dolandırıcıların tuzağına düşerek 18 bin lirasını kaptırdı.

Hemen hemen herkesin telefonuna şöyle bir mesaj gelmiştir: "Sizleri telefonla arayarak kendilerini polis, asker veya savcı olarak tanıtan ve sizden para, altın isteyen şahıslara inanmayın. Böyle bir durumda hemen 155 Polis İmdat'ı arayın" 

Buna rağmen dolandırıcıların bu yöntemi kullanmayı bıraktığını ya da vatandaşların bu yalana artık inanmadığını düşünüyorsanız, bu haberimizi okuduktan sonra fikriniz değişebilir.

Edirne'nin Keşan ilçesinde kendilerini polis ve savcı olarak tanıtan dolandırıcılar, bir vatandaşın 18 bin lirasını aldı. Dahası, dolandırıcıların Ç.K.'nin parasını aldıktan sonra telefonda kendisine dolandırıldığını söylediği ve "Git üzerine soğuk su iç" dedikleri öğrenildi.

Ç.K.'ye kimlik bilgilerinin terör örgütü PKK tarafından ele geçirildiğini ve adına banka hesapları açıldığını söyleyen dolandırıcılar, bu durumdan kurtulmanın tek yolu olarak kendilerine 18 bin lira gönderilmesi gerektiğini belirtti.

Dolandırıcıların tuzağına düşen Ç.K., gelininin altınlarını bozdurarak ve komşularından borç alarak 18 bin lirayı zar zor bir araya getirdi. Ardından bir bankamatiğe giderek kendisine verilen banka hesabaına parayı yatıran talihsiz vatandaş, birkaç dakika sonra hayatının şokunu yaşadı.

Dolandırıcılar, Ç.K.'nın parayı yatırması üzerine kendisine dolandırıldığını söyleyerek "Git üzerine soğuk su iç" dedi. Neye uğradını şaşıran Ç.K. Keşan İlçe Jandarma Komutanlığı'na giderek şikayetçi oldu. Olayla ilgili soruşturma başlatan güvenlik güçleri, dolandırıcıları tespit etmek için yoğun bir çalışma yürütüyor.