Dolandırıcı Oyuncu Fena Yakalandı

Dolandırıcı Oyuncu Fena Yakalandı

Oyunculara özel video streaming sitesi Twitch üzerinde yayın yapan bir dolandırıcı, yakayı geçtiğimiz gün ele verdi. Felçli olduğunu belirterek tekerlekli sandalyesi ile oyunculardan 20.000 Dolar bağış toplayan Angel "zillianOP" Hamilton adlı kişiyi yakalatan görüntüleri videodan izleyebilirsiniz.

Canlı yayınları sırasında olayı farkeden kız arkadaşı kamerayı hemen çeviriyor. Fakat geç kalıyor. İlgili sitede, kanalının ismi zillianOP olan videodaki sakallı oyuncunun diğer oyunculara nazaran en çok ilgi uyandıran tarafı özürlü olmasıydı. Çoğunlukla Diablo 3 oyun videoları yayınlıyormuş. Hatta yakalandıktan sonra bu kişinin ifşası için Diablo ile alakalı bir internet sitesi bile açıldı.

Yürüyemediğini ve bu sebepten oyunlara çok düşkün olduğunu söyleyerek bir çok kişiden yardım toplamış. Sahtekar oyuncu yakalanana kadar 20.000 $ toplamayı başarmış. Bu parayı ise nereye harcadığını açıklayan dolandırıcı; 2.000$ tekerlekli sandalyeye, 5.000$ kız arkadaşına yakın bir yere yerleşmek için taşınmaya ve geri kalanını da gerekli elektronik eşyalara harcamış. Olaydan sonra Twitch.tv'den yapılan açıklamada; zillianOP isimli kanalın kapatıldığı ve bağış yapan herkese paralarının, kendileri tarafından iade edileceği söylendi. 

Gears Of War Judgment Ve God Of War Ascension'dan Hayal Kırıklığı Haberimiz

YORUMLAR