Dolgun Maaş ile NASA'da Gezegen Koruyucusu Olmaya Ne Dersiniz?

Dolgun Maaş ile NASA'da Gezegen Koruyucusu Olmaya Ne Dersiniz?

Şey değil mi bu? Galaksinin Koruyucuları? Evet evet başlıkta yanıltıcı bir bilgi bulunmuyor. NASA, gerçekten de gezegenimizi uzaylılardan koruyacak kişiye yılda 124 bin ile 187 bin dolar arasında maaş da ödeyecek.

Uzaydan gelebilecek zararlı mikroplara karşı önlem almak ve uzay araştırmaları süresince diğer gezegen ve uydulara zararı önlemek için çalışacak ‘gezegen koruyucusu’ pozisyonu için ileri derecede fizik, mühendislik veya matematik bilgisi aranıyor.

Mars’a gitmek için parası olmayan NASA’nın bu yeni görev için bu büyüklükte bir bütçe ayırması durumun ciddiyetini gözler önüne seriyor. Stephen Hawking gibi bilim insanlarının son dönemde artan uzaylı çekincesi,, her ne kadar NASA yalanlamış olsa da, Anonymous hacker grubunun uzaylı iddialarıyla birleşince insan biraz ürkmüyor değil.

Tüm gezegenleri her zaman gözleyecek ‘gezegen koruyucusu’nun NASA iş tanımında yazan amacı, kimyasal evrim ve güneş sistemindeki yaşamın kökenleri üzerine bilimsel çalışmayı desteklemek, şekinde açıklanıyor. 14 Ağustos'da başvuru tarihi sona erecek yeni pozisyonun görev tanımı ve diğer tüm ayrıntılarına buradan ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR